Kolagendrink – rybí kolagén – naše skúsenosti (Recenzia)

V skratke o KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide

 • švédsky tekutý hydrolyzovaný rybí kolagén
 • sladká príchuť lesného ovocia, užíva sa priamo alebo zmiešaný s vodou
 • obsahuje kolagén typu I. a III.
 • obsahuje aj vitamíny, minerály a kyselinu hyalurónovú
 • v jednej dávke až 10 gramov kolagénu

Kolagén je pre ľudí veľmi dôležitý. Patrí medzi bielkoviny s najvyšším zastúpením v celom tele a stará sa o pružnosť pokožky, zdravie chrupaviek, kostí a ďalších tkanív. Čím sme starší, tým viac nám môže chýbať. Preto vznikli výživové doplnky, v ktorých sa využívajú hydrolyzované kolagénové peptidy získané zo živočíšnych zdrojov. Môžu významne pomôcť pri doplnení tohto proteínu a podporiť krajšiu pokožku, vlasy, nechty a posilniť aj pohybový aparát.

Na trhu nájdeme mnohé formy kolagénov: práškové, tekuté, lyofilizované či lipozomálne, v tabletách alebo kapsuliach… Je na každom z nás, čo si vyberie a ktorý mu najviac vyhovuje. Preto ich postupne testujem, aby som vám mohla priniesť nezaujaté hodnotenie, podľa ktorého si ľahko vyberiete svojho favorita. Tentoraz je na rade tekutý kolagén značky KolagenDrink – Collagen 10 000 Pure Peptide, ktorý som dlhodobo užívala. Ak sa chcete dozvedieť, aké má KolagenDrink recenzie, ako sa užíva a všetky dostupné informácie o ňom, čítajte ďalej.

kolagendrink recenzia a skusenosti

Kolagendrink recenzia
 • Zloženie
 • Cena
 • Chuť
 • Balenie
 • Spokojnosť užívateľov
4.4

Celkové hodnotenie:

KolagenDrink je tekutý kolagén švédskej výroby vo forme sladkého sirupu s príchuťou lesného ovocia. Obsahuje vysoké množstvo hydrolyzovaného morského kolagénu a vitamínov, minerálov i ďalších účinných látok. Pripravovala som si z neho každé ráno chutný drink, ktorým som podporovala svoj pitný režim. Obsahuje dva typy kolagénov: typ I. a typ III. Mal by fungovať na podporu kĺbov, zlepšiť stav pokožky, vlasov i nechtov.

Výhody

 • chutný ovocný drink
 • dá sa primiešať do vody
 • až 10 000 mg morského kolagénu v jednej dávke
 • výborná cena

Nevýhody

 • nemá čisté zloženie, obsahuje aj množstvo ďalších vitamínov a látok, príchute a konzervanty
 • pre mňa príliš sladký
 • nie je praktický na zbalenie

Zloženie KolagenDrink

Tento kolagénový nápoj má zloženie bohaté. Okrem kolagénu tam nájdeme aj množstvo ďalších podporných látok a vitamínov, ktoré sa hodí užívať pre ešte lepší účinok kolagénu. Poďme sa na zloženie pozrieť bližšie.

kolagendrink kolagen

Morský hydrolyzovaný kolagén

V tomto produkte, ako už aj názov napovedá, sa nachádza v jednej dávke až 10 gramov hydrolyzovaného rybieho kolagénu. Je to typ kolagénu I. a III. Najzastúpenejším v ľudskom tele je typ I., ale aj typ III. má svoje dôležité úlohy. Chýba kolagén II. typu, ktorý sa často vyskytuje v kĺbových chrupavkách.

Kyselina hyalurónová

Je ďalšou veľmi dôležitou látkou väzivových tkanív v tele. Dokáže na seba viazať vodu, až tisícnásobné množstvo svojej vlastnej veľkosti. Je to tým pádom obľúbená kozmetická ingrediencia a pridáva sa aj do kĺbovej výživy a doplnkov na vnútorné užívanie pre pleť. Konkrétne v tomto doplnku je 50 mg kyseliny hyalurónovej v jednej dávke.

Vitamín C

Vitamín C je dôležitý pre tvorbu vlastného kolagénu v tele. V tomto doplnku teda pôsobí podporne a popri kolagénových peptidoch ešte viac nakopne syntézu kolagénu. V jednej dávke je 120 mg vitamínu C.

Komplex vitamínov B

Vitamíny skupiny B, ako je kyselina pantoténová (B5), pyridoxín (B6), biotín (B7), metylkobalamín (B12) pôsobia podporne pre zdravie tela. Najväčší pomer dennej odporúčanej dávky v produkte má biotín, ktorý je výborný na pleť, vlasy a nechty.

Meď

Minerál, ktorý má podstatnú rolu pri raste kostí, zdraví svalov, pokožky a vlasov. V jednej dennej dávke KolagenDrink sa nachádza presne 1 mg medi.

Kremík

Ďalší minerál, ktorý pozitívne oplyvňuje kvalitu pokožky, vlasov, nechtov, funguje ako stavebný materiál v kostiach, šľachách, chrupavkách a podporuje tvorbu kolagénu a elastínu v tele. V tomto produkte je 7 mg kremíka v dennej dávke.

Okrem toho obsahuje Collagen 10 000 Pure Peptide aj vodu, prírodnú zmes ovocných štiav z koncentrátov, ako sladidlo primiešal výrobca fruktózu a stéviu, na doladenie prírodnú jahodovú príchuť a prírodné farbivo – purpurový zemiakový prášok. Je tam samozrejme aj emulgátor (xantánová guma), konzervačné látky (sorban draselný, benzoan sodný) a regulátory kyslosti (kyselina citrónová, kyselina jablčná).

Viac o produkte KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide

Slovenská značka spolupracuje s dodávateľmi kvalitného kolagénu v Európe. Ponúka veľké množstvo kolagénov a ďalších výživových doplnkov, aby si každý vedel vybrať podľa svojich potrieb. Konkrétne KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide je kolagén vyrobený vo Švédsku.

Táto značka uvádza aj molekulárnu hmotnosť peptidov. Majú 2000 Daltonov (atómová hmotnostná jednotka), čo je dosť malá veľkosť peptidov. Zvyšuje to predpoklad, že sa pekne vstrebajú do krvného obehu. Aby si to čitateľ dokázal predstaviť: celá molekula kolagénu má okolo 300 tisíc Daltonov, čiže je obrovská. Je prakticky vylúčené, aby sa v takejto podobe vstrebala do obehu. Peptidy pod 5000 Daltonov už majú schopnosť sa do obehu vstrebať.

Účinky KolagenDrink

Pozrime sa teraz na to, aký efekt by mal mať Collagen 10 000 Pure Peptide pri dlhodobom užívaní na telo človeka.

Pleť tváre a pokožka tela

Tekutý hydrolyzovaný kolagén môže mať pozitívne účinky na pleť, vrátane zlepšenia elasticity, hydratácie, textúry a tónu pleti. Výrobca uvádza novšiu štúdiu, podľa ktorej kolagénový drink môže zlepšiť životaschopnosť buniek a podporiť syntézu kolagénu a elastínu. Dokáže kompenzovať oxidačné poškodenie a podporiť obnovu buniek v pleti.

Výrobca spomína aj účinok na zlepšenie celulitídy, čo podporuje ojedinelou štúdiou, tento účinok však vyžaduje ešte ďalší výskum.

Nechty a vlasy

Je všeobecne známe, že užívanie kolagénu môže podporiť aj rast vlasov a zlepšiť kvalitu nechtov. Značka uvádza, že dokáže zvýšiť rast nechtov o 12 % a znížiť frekvenciu ich lámavosti až o 42 %.

Kolagén poskytuje vlasovým folikulom dôležité živiny, ktoré podporujú rast silných a zdravých vlasov. Užívanie kolagénu môže pomôcť posilniť vlasové vlákna a znižovať krehkosť a lámavosť. Niektoré štúdie naznačujú, že kolagén môže mať pozitívny vplyv na rast vlasov tým, že stimuluje vlasové folikuly na produkciu nových vlasových vlákien.

Kĺby a pohybová sústava

Kolagén pôsobí na kĺby a pohybovú sústavu tým, že podporuje ich štrukturálnu integritu a flexibilitu. Pri užívaní kolagénu sa môže zvýšiť pevnosť a elasticita týchto tkanív, čím sa zlepšuje ich schopnosť tlmiť nárazy a podporovať plynulý pohyb. To môže prispieť k redukcii bolesti kĺbov, zvýšeniu flexibility a celkovej pohodlnosti pohybu pri bežných aktivitách aj športe. Navyše ako doplnok podporuje prevenciu a liečbu reumatoidnej artritídy, osteoartritídy a osteoporózy.

Pre koho je vhodný KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide

Vo všeobecnosti je kolagén ako výživový doplnok vhodný pre dospelých ľudí, ktorí:

 • potrebujú zlepšiť stav svojej pokožky, vlasov a nechtov,
 • chcú podporiť pohybový aparát s cieľom zlepšiť pohyblivosť kĺbov a kostí,
 • chcú podporiť regeneráciu tela pri záťaži, napríklad po operácii či zranení,
 • pre tých, ktorým sa nechce miešať si kolagénový drink a vyhovuje im vypiť si ho v tekutej forme,
 • pre vegetariánov, ktorí konzumujú aj rybie produkty.

Prípravok neobsahuje GMO, glutén, sóju, vajcia, orechy ani laktózu, čo je údaj dôležitý pre alergikov.

Naopak, nie je vhodný pre ľudí alergických na ryby a morské plody. Takisto by ho nemali užívať ani deti. Tehotné a dojčiace ženy by sa podľa výrobcu mali radšej poradiť so svojím lekárom predtým, než začnú užívať tento kolagén.

Dávkovanie KolagenDrink

Tento tekutý rybí kolagén sa má dávkovať po 25 ml sirupu každý deň. Sirup možno priamo vypiť, alebo ho aj zmiešať s vodou.

kolagendrink skusenosti

Moje skúsenosti s KolagenDrink

KolagenDrink prichádza v nepriehľadnej bielej plastovej fľaši s odmerkou na viečku. Odmerka má rysky po 20 ml, ale celkovo má objem 25 ml, čo je presne denná dávka. Po otvorení som zacítila ovocnú arómu, sirup má tmavšiu ružovú farbu.

Naliala som si za odmerku a vypila. Sirup je prenikavo sladký, na môj vkus až príliš. Tak som dospela k názoru, že si to zmiešam s vodou a to už bolo lepšie. Je to, akoby ste si namiešali bežne dostupný sirup s vodou. Príchute namiešané do kolagénu tvoria koncentráty z ovocia a majú byť teda prírodné. S vodou to nechutí umelo, rybiu arómu vôbec necítiť. Ale na mňa to bolo ochutené až príliš, ocenila by som jemnejšiu chuť.

Inak však musím uznať, že užívanie produktu je praktické. Ráno vstanem, do pohára nalejem odmerku KolagenDrink a zalejem vodou. Podporujem tak aj svoj pitný režim, s ktorým mávam trošku problém. Je to ako štart do každého dňa veľmi príjemné.kolagendrink recenzia

Spomeniem však aj to, že keď som cestovala, mala som dilemu, ako si tento produkt zbaliť. Najmä na kratšie cesty bez podpalubnej batožiny je táto 500 ml dóza vylúčená, keďže na palubu lietadla si musím tekutiny rozdeliť. Takže som si z neho musela odliať do 100 ml fľaštičky a rátať s tým pri balení.

Čo sa týka dostupnosti informácií o výrobe, na stránke značky je blog s mnohými informáciami a článkami, čo je super. Dočítate sa o účinkoch podporených štúdiámi s uvedením presných zdrojov, rozdiele medzi rybím a hovädzím, procese hydrolýzy a mnoho ďalších informácií. Niektoré informácie mi však stále chýbajú “do skladačky” – napríklad viac informácií o spôsobe výroby a rybách, ktoré na výrobu používajú. Hoci uvádzajú, že sa vyrába pri dodržiavaní najvyšších štandardov a európskych požiadaviek na výrobu, chcelo by to trošku ešte doplniť.

 

Vysoký obsah kolagénu je benefit, ktorým sa značka môže pochváliť. Je to skutočne jeden z najvyšších obsahov kolagénu v dennej dávke – až 10 gramov v jednej odmerke. Na druhej strane, nie je to nutné, keďže som zistila, že kolagén účinkuje už pri podaní 2 gramov denne.

Tiež sa mi páči, že uvádzajú molekulovú hmotnosť. Čo sa mi už páči menej, je celkové zloženie a veľké množstvo ďalších látok. Samozrejme, vitamíny a minerály, ako aj kyselina hyaluronová sú pre telo bonus, avšak ja osobne si skôr potrpím na stopercentne čisté kolagény.

Tekutá forma mi pri užívaní nevadila. Aby však takýto doplnok vydržal nejakú dobu, je nutné doň pridávať konzervanty a to ma trocha odrádza. Predsa len, viac dôverujem čistému doplnku bez nutnosti konzervantov. Arómy a príchute sú vraj prírodné, tiež mi počas užívania nevadili, lebo nemožno poprieť, že zlepšujú chuť. Ja osobne však s užívaním čistých neochutených kolagénov nemám žiaden problém.

A čo účinky? Tie som si všimla, tak ako je u mňa zvykom, najmä na pevnejších nechtoch. Vždy, keď užívam kolagén, všimnem si ako prvé zlepšenie nechtov. Mala som aj unavené vlasy po lete, ktoré viac vypadávali. Po viac ako mesačnom užívaní Collagen 10 000 Pure Peptide sa vypadávanie viditeľne zmiernilo. Určite by to chcelo dlhšie testovanie, aby som posúdila aj účinky na pohybovú sústavu. Tie však vyzdvihovali skôr ďalší zákazníci.

Čo hovoria o produkte KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide ostatní užívatelia

Recenzie KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide sú prevažne pozitívne. Na svojej stránke má výrobca množstvo nadšených recenzií, čo je logické. My sa preto pozrieme vždy aj na nezávislé porovnávače typu Heuréka, alebo na stránky online lekární. Aj tam sú hodnotenia dobré, hoci ich nie je veľa. Väčšinou sú užívatelia spokojní, že produkt dobre chutí a tiež aj viditeľne účinkuje.

kolagendrink recenzie - pilulka

kolagendrink recenzie - heureka

V jednom prípade som sa stretla s kritikou, že KolagenDrink je presladený, ale inak ho užívateľ hodnotil pozitívne.

Cena KolagenDrink a kde ho nájdete

Tento kolagén má fajn cenu, čo spomenul aj nejeden zákazník v recenzii. Výrobca ho ponúka na svojom e-shope za 24,95 €, a tiež výhodné trojbalenie za 64 €. Ale pozor, jedna fľaša má len 20 dávok, čiže nie je na celý mesiac.

Ale nájdete ho aj v mnohých kamenných a online lekárňach, fitnesscentrách, salónoch krásy a obchodoch so zdravou výživou. Niekde môže byť jeho cena ešte výhodnejšia – okolo 20 €.

Alternatívy KolagenDrink Collagen 10 000 Pure Peptide

Ak chce užívateľ ostať pri tekutom kolagéne, môže si zvoliť napríklad Collaloc NANO – bioaktívny morský kolagén vo vodnom roztoku s vitamínom C. V práškovej forme môže nájsť napríklad Bionutrian Natur Marine Collagen tiež s prídavkom vitamínu C. Čisté kolagény bez prídavných látok sú potom napríklad české Inca Collagen a práškový Collaloc, ktoré sú morské, alebo Powerlogy, ktorý je hovädzí.

Záver

Suma sumárum, KolagenDrink je príjemný produkt, ktorý za tú cenu určite neurazí. Ja osobne preferujem tie čisté a neochutené kolagény, lenže objektívne musím zhodnotiť, že aj takýto typ produktu si určite nájde svojich priaznivcov. Najmä pre svoju chuť, oceniť môžu aj komplex vitamínov a minerálov a obsah kyseliny hyalurónovej v produkte. Aj mne osobne chutil, keď som si ho každé ráno pridala do vody. Čistý sirup by som nevypila, je príliš sladký.

A tak ako pri väčšine kolagénov pozorujem, aj tento sa postaral o lepšie nechty, účinkoval aj na moje vlasy, ktoré mi veľmi vypadávali po náročnom lete. Na každého však môže mať KolagenDrink iný účinok a najmä je potrebné užívať kolagén dlhodobo. Preto ak vám nevadia ochutené tekuté kolagény a chcete vsadiť na vysoký obsah hydrolyzovaných peptidov v jednej dávke, oplatí sa tento výrobok vyskúšať.

Zdroje:

E-shop KolagenDrink. https://www.kolagendrink.sk/

Oral Collagen Drink for Antiaging: Antioxidation, Facilitation of the Increase of Collagen Synthesis, and Improvement of Protein Folding and DNA Repair in Human Skin Fibroblasts. https://www.hindawi.com/journals/omcl/2020/8031795/

Dietary Supplementation with Specific Collagen Peptides Has a Body Mass Index-Dependent Beneficial Effect on Cellulite Morphology. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4685482/

Significant Amounts of Functional Collagen Peptides Can Be Incorporated in the Diet While Maintaining Indispensable Amino Acid Balance. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31096622/

5/5 - (1 vote)

Eva Kopaničáková

Vášnivá knihomoľka, milovníčka mačiek a bývalá novinárka. Aktuálne tvorím texty a spravujem obsah webov na voľnej nohe. Rada sa túlam v prírode, cestujem a snívam s otvorenými očami. Inšpiratívne témy na články mi napadajú prevažne večer, kým iní spia. Najradšej píšem o zdravej výžive, interiérových doplnkoch a stavebníctve, ale dobre sa vyznám aj v kozmetike a chovateľstve.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *