Powerlogy kolagén – recenzie a naše skúsenosti

V skratke o Powerlogy Collagen

 • hovädzí kolagén európskeho pôvodu
 • 100% čistý a neochutený v práškovej forme
 • dávkuje sa odmerkou, v jednej odporúčanej dennej dávke je 9000 mg kolagénu
 • obsahuje kolagén typu I. a III.
 • vhodný ako prídavok do jedál či nápojov

Kolagén je stavebná bielkovina, ktorú je vhodné dopĺňať počas záťažových období a pri aktívnom športe, pretože podporuje pohybový aparát, štruktúru pokožky a tiež kvalitu vlasov a nechtov. Kolagén sa nachádza aj v mäse či rybách, vývaroch a želatíne, ale najlepší spôsob, ako si ho doplniť, je prostredníctvom hydrolyzovaného kolagénu vo forme výživového doplnku. A tých je už na trhu veľa.

Preto sme sa pozreli na ďalší z nich – kolagén slovenskej značky Powerlogy, ktorý pochádza z vedľajších produktov kráv pasených na lúke. Táto značka ponúka množstvo zdravých potravín a doplnkov, okrem iného aj proteíny či snacky pre športovcov. 100% čistý hovädzí kolagén som osobne testovala niekoľko týždňov, aby som vám mohla priniesť dojmy a informácie. Ak vás zaujíma, či stojí za to a aké má Powerlogy kolagén recenzie, čítajte ďalej.

powerlogy kolagén recenzia - balenie

Powerlogy kolagén recenzia
 • Zloženie
 • Cena
 • Chuť
 • Balenie
 • Spokojnosť užívateľov
4.5

Celkové hodnotenie:

Aj slovenská značka Powerlogy má v portfóliu viacero kolagénov. Toto je základný, 100% čistý a neochutený hovädzí kolagén, štiepený enzymaticky. Je vhodný skôr do jedál, ako sú raňajkové či iné kaše, alebo do smoothie. Vo vode sa tvoria hrudky a ťažšie sa rozpúšťa. Ideálna príprava je mixovaním.  Patrí do strednej cenovej triedy kolagénov.

Výhody

 • čisté zloženie, iba hovädzí kolagén v prášku
 • vysoký obsah kolagénu, až 9000 mg v jednej dávke
 • ideálny do kávy s mliekom, robí jemnú krémovú chuť
 • vhodný aj na pridanie do rôznych jedál

Nevýhody

 • horšia rozpustnosť vo vode, tvorí hrudky
 • výrazná živočíšna chuť
 • je potrebné ho dávkovať odmerkou
 • pri dávkovaní sa dosť práši
 • chýba viac informácií o pôvode kolagénu

Aké zloženie má Powerlogy kolagén

V tomto produkte konkrétne je len prášková bielkovina z hydrolyzovaného kolagénu z kráv, pasených na tráve. Nie je presne špecifikované, kde sú kravičky chované, na stránke má výrobca údaj, že kolagén pochádza z Francúzska. Inak sa uvádza všeobecná informácia, že je to kolagén európskej výroby.

Mal by to byť certifikovaný kolagén, ktorý je hydrolyzovaný pomocou enzýmov. Možno to už viete, ale ak nie, tak pri určovaní kvality kolagénu je práve proces výroby veľmi podstatný. Surový kolagén získavaný z rýb alebo kráv má totiž priveľkú molekulu, ktorú by ľudské telo nedokázalo spracovať.

Preto ho výrobcovia štiepia na menšie častice. Sú to peptidy, alebo dokonca ešte menšie tripeptidy. Čím menšia častica, tým je to vraj pre človeka lepšie. Takéto častice sa totiž potom dokážu cez stenu čreva vstrebávať do organizmu a telo ich ľahšie využije

To je dôvod, prečo napríklad aspik, želatína alebo vývar z kostí na doplnenie kolagénu nestačia. Prešli totiž varom a denaturáciou. Účinok tu môže byť omnoho nižší, a museli by ste takýchto potravín jesť skutočne veľa. Výroba koncentrovaných kolagénových doplnkov ráta s kontrolovanou šetrnou hydrolýzou, obyčajne pomocou enzýmov. Aj Powerlogy kolagén je ten prípad.

Na stránke výrobca uvádza informáciu, že počas leta 2023 vylepšil formuláciu tohto kolagénu, výsledkom je ešte jemnejší a lepšie vstrebateľný prášok.

Kolagénové peptidy získané hydrolýzou majú účinky pre ľudské telo overené mnohými štúdiami. Poďme sa pozrieť na najčastejšie účinky, ktoré sľubuje aj výrobca Powerlogy kolagénu.

powerlogy kolagén recenzia - zloženie

Deklarované účinky Powerlogy kolagénu

Keďže kolagén si naše telo po tridsiatke postupne vyrába čoraz menej, práve v tomto veku je vhodné začať s jeho dopĺňaním. A pri pravidelnom užívaní hydrolyzovaného kolagénu, teda aj Powerlogy, by ste mohli pozorovať takéto účinky:

 • Zlepšenie pružnosti a pevnosti pokožky, redukcia vrások a známok starnutia pleti,
 • podpora kvality vlasov, zlepšenie kvality nechtov a ich odolnosti, menej lámania a štiepenia nechtov,
 • regenerácia organizmu, tkanív a tráviaceho traktu,
 • podpora a výživa kostí a kĺbov,
 • vďaka obsahu glycínu by mal pomáhať aj k lepšiemu spánku.

K poslednému bodu som našla aj čerstvú štúdiu, kde skúmali vplyv podávania 15 gramov kolagénových peptidov denne mužom so spánkovými problémami. Pomerne rýchlo zaznamenali u mužov zmeny, budili sa menej často a zlepšili sa im kognitívne funkcie. Hoci o účinkoch kolagénu na spánok píšu výrobcovia bežne, jednoznačných dôkazov je ešte málo, snáď do budúcna pribudnú.

Čo z toho som si na sebe pri užívaní všimla ja? To sa dozviete ďalej v článku, ale poďme si ešte napísať niekoľko informácií o tomto kolagéne. Konkrétne o spôsoboch jeho užívania, pretože tie sú celkom zaujímavé.

Jedlá a nápoje, do ktorých môžete pridať Powerlogy kolagén

Powerlogy kolagén je trocha iný, než konkurenčné kolagény od iných značiek. Ako som už v úvode spomenula, táto slovenská značka vyrába množstvo doplnkov pre pohybovo aktívnych ľudí, ako aj pre tých, ktorí držia diéty. V ponuke majú širokú paletu zdravých pochúťok, proteínových práškov s príchuťami aj bez, organickú kávu, oleje a maslá, ako aj superpotraviny.

Tento kolagén je vo vrecúšku podobnom ako majú proteíny a iné fit doplnky. Výrobca píše o jeho krémovej a jemnej chuti a odporúča pridať si ho do jedál. Na stránke Powerlogy nájdete aj množstvo zdravých receptov, do ktorých sa hodí práve kolagén.

V balení je pomerne veľká odmerka, ktorou si máte kolagén dávkovať. Hodí sa do kávy, kaše, smoothie, dokonca na zahustenie a ochutenie omáčok v jedlách. Niečo z toho som samozrejme vyskúšala aj ja.

powerlogy kolagén

Pre koho je tento kolagén určený?

Vzhľadom na jeho formu jemného prášku s krémovou štruktúrou sa tento kolagén hodí najmä pre športovcov a aktívnych ľudí, ktorí si radi pripravujú zdravé koktejly. Ale samozrejme aj pre hociktorého iného dospelého. Neobsahuje sladidlá, teda ani sacharidy, a tiež žiaden lepok, laktózu či GMO.

Pre vegetariánov, ktorí berú na milosť ryby, teda napríklad vhodný nie je. Ale celiatici ho bez obáv môžu, rovnako aj ľudia na diétach sa nemusia obávať, že po ňom priberú.

Túto bielkovinu často výrobcovia neodporúčajú tehotným a dojčiacim ženám, najmä z dôvodu legislatívy a nedostatku klinických štúdií, keď si kolagén zaregistrujú ako výživový doplnok. Značka Powerlogy tiež na produkte uvádza, že ho neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, no v recenziách ho popisuje ako rovnako neškodný hovädzí vývar.

Čiže koniec koncov, rozhodnutie je na samotnej žene a môže sa o užívaní kolagénu v tehotenstve poradiť so svojím gynekológom.

Aké má Powerlogy kolagén dávkovanie

Denne si má užívateľ dať jednu odmerku kolagénu, podľa preferencie do jedla alebo nápoja. V jednej takejto odmerke je 10 gramov bielkovinového prášku z hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu a mal by obsahovať 9000 mg čistých kolagénových peptidov.

Aké má Powerlogy kolagén recenzie od užívateľov

Tento hydrolyzovaný kolagén má naozaj veľmi veľké množstvo recenzií. A to tak na vlastnej stránke, ako aj na porovnávačoch ako Heuréka a online lekárňach. Ľuďom očividne tento kolagén veľmi vyhovuje, najmä ako prísada do šejkovaných koktejlov, proteínových nápojov a kávy.

powerlogy kolagen recenzie na heureke

Ak sa nájdu sťažnosti, tak to súvisí s pachom alebo chuťou. Zaznamenala som aj sťažnosti na hrudkovanie a ťažšiu rozpustnosť. Naopak iní zasa chvália rozpustnosť, pretože si s týmto kolagénom miešajú koktejly.

Podľa niektorých reakcií som zaznamenala, že užívateľom nevyhovuje nová formulácia kolagénu. Je síce jemnejšia, ale rozpustnosť je vraj horšia.

powerlogy kolagen recenzie uzivatelov

Aké mám s Powerlogy kolagénom skúsenosti ja

Produkt prichádza vo vrecku s gramážou 300 g. Všimla som si, že predtým malo balenie 350 gramov prášku a ešte ho dopredávajú, ale má samozrejme aj vyššiu cenu. Pri hodnotení dojmov začnem od obalu.

Balenie

Je to klasické vrecko ako majú aj iné doplnky výživy pre športovcov. Po otvorení ho možno opäť zavrieť pomocou suchého zipsu. Pri otvorení a naberaní sa produkt dosť práši.

Odmerka je priamo vo vrecku, takže je celá od prášku. Po nadávkovaní som mala prsty od kolagénu, takže som si ich bežala umyť. Toto nie je celkom ideálne, takže odporúčam odmerku vybrať a odložiť si ju bokom, po každom dávkovaní ju môžete umyť.

Spôsob užívania

Najprv som si kolagén – tak ako je zvykom pri konkurenčných značkách – nasypala do suchého prázdneho pohára a zaliala som ho vodou. Vznikli veľké hrudky, ktoré sa len veľmi pomaly miešaním rozpúšťali, takže na to som nemala trpezlivosť. Podobne to bolo aj pri miešaní s džúsom.

Pridanie do kávy už bol väčší úspech. Reagovalo to ako sušená smotana do kávy, rozpustilo sa to v pohode po niekoľkonásobnom zamiešaní. Síce neviem, či je dobrý nápad sypať kolagén do teplého nápoja ako je káva – a pochybujem, že je veľa ľudí, ktorí majú kávu radi studenú, ale o tomto výrobca nič nepíše.

Rovnako dobre funguje tento kolagén pri mixovaní do smoothie, pridaní do kaše alebo do nejakej krémovej omáčky.

powerlogy kolagén recenzia

Chuť

Mnohí užívatelia písali, že chuťovo pripomína sušené mlieko a ja s nimi súhlasím. Musela som si však na to zvyknúť. Prvé skúsenosti pri miešaní s vodou alebo džúsom boli naozaj rozpačité, produkt má veľmi silnú živočíšnu chuť – niečo ako keby ste pili nepasterizované, čerstvo nadojené mlieko z farmy. Nevedela som to vypiť, aj vzhľadom na strašne zlú rozpustnosť a hrudky.

Uznávam však, že sa chuťovo hodí do kávy. Ja pijem kávu s mliekom a keď tam primiešam Powerlogy kolagén, tak je ešte krémovejšia a tá silná chuť kravského proteínu sa do toho aj hodí. Rovnako chutí super v smoothie alebo kaši.

Takže za mňa s vodou alebo džúsom určite nie, do kávy alebo kaše určite áno. Všade tam, kam sa hodí mliečna zložka, si Powerlogy kolagén nájde svoje miesto.

Účinky

Ja osobne vždy pozorujem účinok kolagénu najmä na nechtoch a vlasoch. Ani v tomto prípade tomu nebolo inak. Keď som si pravidelne pridávala Powerlogy kolagén – najčastejšie do smoothie alebo kaše – už do mesiaca som pozorovala pevnejšie nechty. Najvýraznejšia zmena je však v tom, že mi rýchlejšie rástli a všimla som si to najmä na nohách. Musela som si ich strihať a upravovať častejšie, než predtým.

Po nejakom čase, viac než po mesiaci, som zaznamenala aj rast nových vlasov a akoby mi rástli o čosi rýchlejšie.

Vyskúšala som tiež brať tento kolagén asi dva týždne vo vyšších dávkach pred spaním – s cieľom zistiť, či mi pomôže k lepšiemu spánku. Samozrejme si netrúfam urobiť fundovaný záver, ale skutočne som sa cítila viac oddýchnutá, keď som si pred spaním dopriala chutný koktejl s množstvom kolagénu.

Takže za mňa boli výsledky dobré a viem si predstaviť, že by mi mohol pomôcť aj na kĺby a šľachy, len ho určite treba brať dlhšie.

Cena Powerlogy kolagén a jeho alternatívy

300 gramov tohto kolagénu kúpite na stránke výrobcu za 29,90 €. Lacnejšie ho zatiaľ nikde nevidím. Vystačí vám na mesiac. K dispozícii je ešte aj 350-gramové balenie za 30,51 € s použitím kupónu, predpokladám, že je to ešte tá pôvodná formulácia kolagénu.

Ak by ste chceli iný typ 100% čistého kolagénu, môžete si zvoliť Inca Collagen alebo Collalloc, ktoré sú dávkované v samostatných vrecúškach. Podobne je na tom aj Bionutrian Tripeptid Collagen, ktorý okrem hovädzieho kolagénu štiepeného na miniatúrne tripeptidy obsahuje aj výťažok z aceroly s obsahom vitamínu C. Ďalšie alternatívy sú rybí kolagén Bionutrian Natur Marine Collagen v dóze, ktorý sa dávkuje odmerkou, alebo tekutý KolagenDrink s ovocnou príchuťou.

Zhrnutie a záver

Powerlogy kolagén mi po niektorých stránkach vyhovoval a po iných zasa nie. Objektívne ho však hodnotím ako príjemný produkt pre každého, kto sa rád pohybuje v kuchyni a pripravuje si zdravé jedlá a nápoje. Na rýchlu prípravu nápoja s vodou podľa mňa nie je vhodný, pretože sa ťažšie rozpúšťa.

V kaši či smoothie chutí dobre a preto je to skvelý spôsob, ako si ho zakomponovať do stravy bez toho, aby ste cítili pachuť. Výhodou je aj čisté zloženie. Uvítala by som viac informácií o zdroji, ako presne sa vyrába a kde. Ale keďže má toľko pozitívnych recenzií aj na nezávislých hodnotiacich weboch, zákazníci jeho účinky pozorujú a rovnako som na tom bola aj ja.

Zdroje:

Hydrolyzed Collagen—Sources and Applications. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6891674/

Collagen supplementation in skin and orthopedic diseases: A review of the literature. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405844023021680

Collagen peptide supplementation before bedtime reduces sleep fragmentation and improves cognitive function in physically active males with sleep complaints. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37874350/

5/5 - (1 vote)

Eva Kopaničáková

Vášnivá knihomoľka, milovníčka mačiek a bývalá novinárka. Aktuálne tvorím texty a spravujem obsah webov na voľnej nohe. Rada sa túlam v prírode, cestujem a snívam s otvorenými očami. Inšpiratívne témy na články mi napadajú prevažne večer, kým iní spia. Najradšej píšem o zdravej výžive, interiérových doplnkoch a stavebníctve, ale dobre sa vyznám aj v kozmetike a chovateľstve.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *