Moja skúsenosť s kolagénom Collalloc – 100% morský kolagén (recenzia)

V stratke o Collalloc:

 • 100% čistý morský kolagén bez pridaných príchutí, aróm a prímesí vo forme prášku
 • dobre sa rozpúšťa vo vode, možno ho zmiešať aj s džúsom alebo primiešať do kaše
 • má praktické balenie po jednotlivých dávkach
 • obsahuje až 3 typy kolagénu
 • má oproti konkurencii veľmi dobrú cenu

Žijeme v dobe, kedy sú výživové doplnky veľkým pomocníkom. Jednak prirodzene starneme, ale prejavujú sa na nás aj následky nezdravého životného štýlu, následkom čoho nám môžu chýbať mnohé vitamíny, minerály či bielkoviny. Jednou z látok, ktorú už v pomerne mladom veku ľudské telo vyrába čoraz menej, je kolagén. A práve táto stavebná bielkovina sa dá pohodlne dopĺňať pomocou výživových doplnkov.

Počas testovania rôznych značiek kolagénu som vyskúšala aj český Collalloc. Tento čistý rybí kolagén v prášku som užívala pekných pár týždňov a ak chcete vedieť, aké som s ním mala skúsenosti, ako ho hodnotím a čo môžete pri kúpe tohto produktu očakávať, čítajte ďalej.

collaloc bioaktivny morsky kolagen

 

 • Zloženie
 • Cena
 • Chuť
 • Balenie
 • Spokojnosť užívateľov
4.7

Celkové hodnotenie:

Collalloc je česká značka kolagénu, ktorý sa vyrába vo Švajčiarsku. V balení sa nachádza 30 vrecúšok s dennou dávkou morského kolagénu, je to 100% čistý kolagén bez pridania vitamínov či ochutenia. Užíva sa po zmiešaní s vodou alebo iným studeným nápojom, rozpúšťa sa rýchlo. Zákazníci v nezávislých recenziách často pozitívne hodnotia jeho účinky na kĺby, vlasy, nechty či pleť.

Výhody

 • veľmi dobrá cena
 • 100% čistý
 • vynikajúco sa rozpúšťa so studenou vodou
 • má až tri typy kolagénov, čo nie je bežné

Nevýhody

 • výraznejšia chuť rýb, ktorú nie každý zvládne
 • môže mať pomalší nástup účinkov
 • niektoré deklarované účinky nie sú reálne podložené

Aké má Collalloc zloženie

Ide o čistý kolagén, čiže obsahom je len 100% rybí hydrolyzovaný kolagén bez akýchkoľvek pridaných látok. Neobsahuje ani konzervanty, ani vitamín C. Ten si naopak môžete zakúpiť separátne a je vhodné ho užívať každý deň na podporu tvorby kolagénu v tele.

Výrobca podobne ako u iných značiek uvádza, že “užívanie vitamínu C urýchľuje a zvyšuje účinky kolagénu v ľudskom tele”, no toto tvrdenie doposiaľ nebolo potvrdené žiadnym výskumom. Avšak je rozhodne užitočné dať si každý deň vitamín C, lebo jeho úloha pri produkcii vlastného kolagénu v pleti je nezastupiteľná, čo dokazuje množstvo výskumov.

Výrobca tiež píše, že ide o bioaktívny kolagén, teda mal by byť biologicky aktívny a ľudské telo by ho malo vedieť vstrebať bez problémov. Tu len opäť krátko vysvetlím, že bioaktivitu dosahujú výrobcovia správnym štiepením molekuly kolagénu, ktorá je v prirodzenom stave veľmi veľká. Takže rybí kolagén musia štiepiť na peptidy. Tieto malé kolagénové čiastočky by mali mať určitú štruktúru, ktorú potom ľudské telo spozná.

Bežne sú kolagény hydrolyzované, dôležitý je však typ hydrolýzy a spôsob, ako molekulu štiepia. Collalloc to konkrétne neuvádza.

collaloc bioaktivny morsky kolagen - zlozenie

O kolagéne Collalloc – balenie, dávkovanie

Collalloc má praktické balenie, v škatuľke sa nachádza 30 jednotlivých vrecúšok s presnou dennou dávkou. Takže jedno balenie je presne na mesiac.

Denná dávka má 3300 mg kolagénu. Je to úplne dostačujúce množstvo. Na trhu máme kolagény s vyššou i nižšou dávkou, presná denná odporúčaná dávka neexistuje, ale počas štúdií sa účinky prejavovali pri podávaní už 2 gramov kolagénu, takže 3,3 gramu je adekvátne množstvo.

Každý deň treba užiť jedno vrecúško, najlepšie pridaním do studeného nápoja.

Dóza vitamínu C obsahuje 60 gramov práškového vitamínu C, chýba tu tabuľka s odporúčaným dávkovaním. Výrobca radí dávkovať si každý deň prášok na špičku noža a zriediť s vodou alebo iným nápojom. Môže sa pridať aj priamo ku kolagénovému nápoju.

Z hlavnej stránky sa dozvedám, že Collalloc sa vyrába z voľne žijúcich rýb Severného mora a Severného ľadového oceánu, ide o ekologickú výrobu, ktorá je “cruelty free”. Znamená to, že sa využívajú len tie časti rýb, ktoré sa nevyužívajú na konzumáciu. Čo je logické, pretože práve koža, plutvy a šupiny, ako aj kostra rýb sú plné kolagénu a bola by škoda ich nechať napospas.

No a dôležité je spomenúť, že Collalloc má až tri typy kolagénu. Ľudské telo potrebuje najviac kolagény typu I. až V., najzastúpenejší je prvý typ. Takže väčšina kolagénov na trhu obsahuje typ I., niektoré majú aj typ II. alebo typ III. Málokedy sa nájde produkt, ktorý má až tri typy kolagénov, teda I., II. a III.

Hoci druhý a tretí typ je v tele zastúpený menej, nachádzajú sa tieto typy v chrupavkách, svalových vláknach a rôznych väzivách, cievach a žilách, skrátka v celom tele. Takže zastúpenie troch typov kolagénu naraz určite nebude na škodu.

Spomeniem ešte druhý produkt značky – novinku, tekutý kolagén Collalloc NANO. Je to koncentrovaný 100% bioaktívny morský kolagén s vitamínom C. Tento tekutý, hustý vodný roztok sa má dávkovať po 1 ml (jedna pipetka) každý deň a takáto dávka obsahuje 0,7 g kolagénu a 33 mg vitamínu C.

collaloc recenzia a skusenosti - kvapky

Vďaka naviazaniu vody na kolagén sa má vstrebávať až 10x účinnejšie než práškový kolagén. Nepodarilo sa mi zistiť viac informácií o tomto tvrdení, každopádne, takýto kolagénový roztok sa tiež mieša s vodou a pije, ide len o rozdielnu formu a inovatívne riešenie.

Aké má Collalloc účinky

Oba typy, práškový aj tekutý kolagén, majú účinky rozdelené do troch kategórií.

Krása – kolagén by mal zlepšovať pokožku a spomaľovať proces jej starnutia. Mal by eliminovať vrásky, dokonca strie a celulitídu. Mal by podporiť objem vlasov, zlepšiť ich rast, pružnosť aj pevnosť. Mal by tiež podporiť zdravie nechtov, spevniť ich tak, aby sa menej lámali a štiepili.

Pohyb – Collalloc má podporovať zdravie chrupavky, šliach a väzív. Má potláčať prejavy osteoartrózy, urýchliť regeneráciu po záťaži a tvorbu svalovej hmoty. Tiež vraj môže pomôcť udržať si energiu.

Zdravie – tu výrobca deklaruje, že kolagén prispieva k rýchlejšiemu metabolizmu, podporuje účinok diét, pomáha chrániť tráviace ústrojenstvo a znižovať priepustnosť čriev. Vraj tiež zlepšuje činnosť srdca a zlepšuje imunitu.

collaloc recenzia a skusenosti - balenie

Pre koho je Collalloc vhodný a kto by ho užívať nemal

Je vhodný pre dospelých ľudí, ktorí sa chcú starať o svoje telo. Naopak, nie je vhodný pre deti ani tehotné ženy.

Vzhľadom na to, že ide o produkt z morských rýb, mali by si naň dať pozor ľudia alergickí na morské plody a ryby.

Aké má Collalloc recenzie medzi užívateľmi

Samozrejme, výrobca má množstvo recenzií priamo na svojej stránke. Pozrela som sa však aj na nezávislé porovnávače typu Heuréka a portály online lekární, ktoré majú možnosť hodnotenia. Tu sa dá nájsť veľa pozitívnych recenzií. Zákazníci najčastejšie spomínajú zlepšenie na pleti, lepšiu kvalitu vlasov, menej vypadávania vlasov a pevnejšie nechty.

collaloc recenzie - pilulka

Zdroj: Pilulka.sk

Mnohým tiež pomáha udržiavať bezbolestné kĺby a pri cvičení si ho pochvaľujú. Niektorí upozorňujú na nutnosť užívať ho dlhodobo.

Väčšina recenzií je určite pozitívna a dá sa ich nájsť dosť veľa. Negatívne sa točia prevažne okolo toho, že produkt neúčinkuje, alebo zle chutí a je ho cítiť za rybinou.

collaloc recenzie uzivatelov - notino

Zdroj: Notino.sk

Moje hodnotenie a aké mám s Collalloc skúsenosti

Zloženie produktu hodnotím ako výborné. Má tri typy kolagénu, je to dostatočne jemný prášok, nemá prídavné látky (čo mne osobne veľmi vyhovuje, pretože mám rada maximálnu čistotu, ktorej dôverujem najviac).

Collalloc mi prišiel spolu s vitamínom C. Vrecúška kolagénu sú uložené v peknej farebnej dizajnovej škatuľke, má tri priehradky. Čo ma trocha prekvapilo, bola prášková forma vitamínu C. Čakala som skôr tablety alebo kapsuly. Čiže je to čistá kyselina askorbová v prášku a treba si ju nadávkovať podľa odporúčania výrobcu “na špičku noža”.

collaloc zloženie

Keďže produkt prichádza v typických vrecúškach s jednotlivo balenými dávkami, nemala som problém si tento kolagén každý deň pripraviť. Stačí vrecúško otvoriť a nasypať do pohára, mne sa osvedčilo najprv kolagén, potom zaliať vodou a premiešať.

Pridávala som si aj vitamín C, ako výrobca radí. Zdalo sa mi takéto dávkovanie vitamínu pomerne nepresné, ale zasa, povedzme si to priamo, trocha viac vitamínu C nikdy neuškodí, maximálne telo ten nadbytok vylúči.

Kolagén sa s vodou dobre rozpúšťa, to je jeho veľká výhoda. V konkurencii podobných jemných kolagénov by obstál výborne. Keď však prejdem k pitiu, už cítim rozdiel. Tento kolagén skutočne trocha cítiť rybinou. Ja s tým vôbec nemám problém, aróma rýb mi nevadí. Nie je to veľmi silné, ale určite výraznejšie, než u iných značiek.

collaloc recenzia a skusenosti - davkovanie

Oproti vyskúšaným drahším značkám kolagénu som si všimla pomalší nástup účinkov. Rozhodne do toho mohli vstupovať aj iné okolnosti, veď telo človeka, ani to moje, nepracuje na povel. U mňa kolagény zaberajú veľmi rýchlo na nechty, ktoré rastú rýchlejšie a ten rozdiel v pevnosti je markantný. Takisto hneď vidím účinok kolagénu na hojacich sa záderoch okolo nechtov. A obyčajne si všímam aj rast nových vlasov nad čelom.

U Collallocu som si tieto zmeny všimla neskôr, než som zvyknutá. Už keď som si myslela, že sa žiadnych účinkov nedočkám, napokon po asi 7 týždňoch som začínala zaznamenávať postupné zlepšovanie stavu nechtov. Na vlasoch som si tentoraz zmenu nevšimla. Vypadávanie vlasov sa mi nezmiernilo a na kefe som po česaní nachádzala rovnaké množstvo.

Pozorovala som trocha ústup malých vrások v okolí očí, ale neviem, či to môžem pripísať účinku kolagénu. Každopádne, tie nechty ma potešili. Určite odporúčam užívať tento kolagén dlhšie, aby ste si overili aj účinok na pohybovú sústavu. U mňa tento efekt nenastal, ale zrejme tento kolagén potrebuje viac času.

Popri každodennom užívaní Collallocu som študovala aj webstránku výrobcu. Rada si totiž zisťujem detailné informácie o tom, ako kolagén vzniká, kde sa vyrába, čo všetko výrobca tvrdí o jeho účinkoch. A nedá mi nepoznamenať, že e-shop by potreboval vylepšenia. Orientácia pre zákazníka nie je jednoduchá, ceny produktov sa v košíku z neznámeho dôvodu zaokrúhľujú nahor a majú pomerne vysokú cenu za dopravu. Pre mňa ako zákazníka je to trošku mätúce.

Každopádne sa Collalloc predáva v partnerských lekárňach a e-shopoch, takže kto sa na stránke nevyzná, môže si ho zakúpiť aj tam.

collaloc recenzia a skusenosti - rozpustnost

Ešte spomeniem, že pre niektoré z deklarovaných účinkov na webe výrobcu neexistuje opora v štúdiách. Napríklad, hoci je potvrdené, že kolagén pozitívne vplýva na zdravie čriev, neznamená to automaticky, že pomáha zlepšiť imunitu. Tá sa neodvíja len od zdravia čriev. S rezervou by som brala aj tvrdenia o tom, že pomáha pri diéte a detoxe, ako aj na celulitídu a na zdravie srdca.

Collalloc cena a alternatívy

Collalloc má na stránke výrobcu cenu 23,90 € (i keď košík e-shopu potom zaokrúhľuje cenu na 24 €). Vitamín C sa tu dá kúpiť za 3,90 €. Spomínaná novinka – tekutý Collalloc NANO je tiež za 23,90 €. Áno, cena je v porovnaní s inými produktami takéhoto typu bezkonkurenčná. Dajú sa kúpiť aj hromadné balíčky, napríklad trojbalenie s vitamínom C, kde je cena ešte výhodnejšia.

Medzi alternatívy patrí určite 100% čistý morský kolagén Inca Collagen, tiež česká značka. Tento kolagén je veľmi podobný, má však jemnejšiu chuť. K nemu dostanete automaticky zdarma aj vitamíny, cenovo ale patrí medzi najdrahšie. Podobne aj Bionutrian Natur Marine Collagen má jemnejšiu chuť, no je v ňom už priamo pridaný aj vitamín C. Úplne čistý kolagén v rovnakej cenovej hladine ako Collalloc, je ešte Powerlogy, ten je však bovinný, teda z hovädzieho dobytka.

collaloc recenzia a skusenosti

Zhrnutie a záver

Collalloc je fajn kolagén za super cenu. Z recenzií od užívateľov je jasné, že mnohým vyhovuje, účinkuje na kĺby, regeneráciu tela, na pleť a krajšie vlasy, i na pevnejšie nechty. U mňa bolo tiež vidieť účinok na nechtoch. Kolagén sa dobre pripravuje, ľahko sa rozpúšťa, s vôňou rýb môže mať niekto problém, ale dá sa pohodlne primiešať do kaše či smoothie a potom ho už necítiť vôbec.

Máličko by som vytkla uvádzanie prehnaných sľubov v účinkoch. Ale oplatí sa vyskúšať, možno jeho účinky prekvapia aj vás samých. Treba povedať, že je to skutočne jeden z lacnejších kolagénov na trhu, takže ak náhodou nezaúčinkuje podľa predstáv, peňaženku to až tak nezabolí. Dostupná je aj verzia NANO, ak niekomu vyhovuje skôr tekutý kolagén.

Zdroje:

Webstránka Collalloc. https://www.collalloc.com/sk

The Roles of Vitamin C in Skin Health. https://www.mdpi.com/2072-6643/9/8/866

Effect of a Daily Collagen Peptide Supplement on Digestive Symptoms in Healthy Women: 2-Phase Mixed Methods Study. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35639457/

Rate this post

Eva Kopaničáková

Vášnivá knihomoľka, milovníčka mačiek a bývalá novinárka. Aktuálne tvorím texty a spravujem obsah webov na voľnej nohe. Rada sa túlam v prírode, cestujem a snívam s otvorenými očami. Inšpiratívne témy na články mi napadajú prevažne večer, kým iní spia. Najradšej píšem o zdravej výžive, interiérových doplnkoch a stavebníctve, ale dobre sa vyznám aj v kozmetike a chovateľstve.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *