Probiotiká Symprove – recenzia, sú naozaj najlepšie?

Keď sa povie zdravie čriev, možno vás okamžite napadnú probiotiká. A nie ste sami. Sú čoraz obľúbenejšie, ale výber toho správneho konkrétne pre vás si vyžaduje dôkladné zváženie.

Počuli ste už o Symprove – obľúbenom „probiotiku“, ktoré tvrdí, že patrí medzi najlepšie probiotiká a že je najúčinnejšie a na trhu? V našej dnešnej recenzii vám ho predstavíme a objavíme spolu s vami vedu, ktorá za ním stojí!

V skratke o probiotikách Symprove:

 • veľké množstvo pozitívnych recenzii
 • jedinečné zloženie na vodnej báze zabezpečujúce lepší prechod do tráviacieho traktu
 • vytvorené zo 100% prírodných zložiek

symprove probiotika recenzia

Probiotiká Symprove - recenzia
 • Účinky
 • Zloženie
 • Chuť
 • Cena
4.4

Celkové hodnotenie

Probiotiká Symprove majú radu pozitívnych účinkov. Dokáže napomôcť s úľavou od symptómov dráždivého čreva. Podľa výrobcu väčšina užívateľov nepociťuje žiadne vedľajšie účinky. Sú vhodné aj pre vegánov. Nevýhodou je celkom vysoká cena.

Výhody

 • uľaví od symptómov IBS (syndróm dráždivého čreva)
 • pomáha pečeni zbavovať telo nečistôt
 • podporuje imunitný systém
 • žiadne vedľajšie účinky
 • pôsobí priaznivo na mentálne zdravie
 • jednoduché užívanie
 • vedecky podložené účinky

Nevýhody

 • vysoká cena
 • chuť nemusí vyhovovať každému

O produkte

Symprove, trochu prekvapivo, vyvinutý farmárom, ktorý chcel zlepšiť kvalitu krmiva pre svoje zvieratá, bol pôvodne jednouchou krmovinou pre dobytok. Barry Smith (náš podnikavý farmár) bol prekvapený tým, do akej miery táto zmes (založená na naklíčených zrnách) zlepšila zdravie jeho dobytka, a rozhodol sa pretaviť svoje zistenia do produktu, ktorý by mohli využívať nielen zvieratá.

S použitím fermentovaného jačmeňa ako magickej zložky bol Symprove nakoniec uvedený na trh v roku 2010 ako humánny produkt – priekopnícke probiotikum na vodnej báze.

symprove recenzia skusenosti

 

Účinky, alebo prečo je Symprove lepší ako iné probiotiká?

Priznajme si, že na trhu je veľké množstvo probiotík, tak prečo platiť toľko za túto konkrétnu značku. Naozaj stojí Symprove za to?

Dôvod, prečo je Symprove taký drahý – a očividne dobrý – spočíva vo vede.

Zatiaľ čo probiotiká nepochybne teoreticky fungujú, tvrdenie, ktoré sa proti nim pravidelne stavia, je, že baktérie v nich – práve tie látky, ktoré majú účinkovať – sa nevedia dostať do čreva živé. V skutočnosti, po prehltnutí, množstvo probiotík a hlavne milióny dobrých baktérií v nich sú zabité v priebehu niekoľkých sekúnd kyselinou nachádzajúcou sa v žalúdku. V dôsledku toho sú tieto probiotiká zbytočné.

V tom je Symprove iné.

V roku 2015 akademici z University College London zistili, že Symprove obstálo vo všetkých oblastiach ich testovania – nielen že sa úspešne dostalo do čreva, ale tam aj prežilo a prosperovalo.

Podobne v roku 2018 Simulátor ľudského črevného mikrobiálneho ekosystému (SHIME) tiež potvrdil, že baktérie Symprove šťastne dorazia a množia sa v črevách, čím podporujú širší mikrobióm.

Vďaka tomuto zlatému štandardu dôkazov, je Symprove považované za najlepšie probiotikum na trhu – a nie je prekvapením, že je také drahé.

Ako Symprove účinkuje?

Probiotiká Symprove, pri každej dávke uvoľňujú do čreva 10 miliárd živých, kolónie tvoriacich, jednotiek baktérií. Avšak to, ako (úspešne) „doručia“ túto baktériu, skutočne vyčnieva z davu.

Zatiaľ čo väčšina probiotík je vo forme tabliet, Symprove je probiotikum na vodnej báze – užíva sa ako 70 ml dávka každé ráno (10 minút pred raňajkami).

Ráciom za tým je, že prehltnutie tekutiny, a nie tablety, zabraňuje spusteniu tráviaceho procesu; dianie, ktoré zaplaví žalúdok kyselinou zabíjajúcou baktérie. Preto je riešenie na vodnej báze, ktoré pomáha zachovať priateľské baktérie Symprove niečo, čo väčšina tabletových probiotík nedokáže.

Za unikátny spôsob zachovania baktérií živých a následne účinných.

Dobre vedieť: Ak dodržiavate prerušovaný pôst, nemusíte sa obávať, že užívanie dennej dávky Symprove môže znamenať prerušenie pôstu. Užívanie probiotík nie je klasifikované ako konzumácia nápoja alebo potravinovej substancie – čiže užívanie probiotík neporuší pôst.

Zloženie

Symprove je doplnok výživy s obsahom multibakteriálnych kmeňov na vodnej báze vyrobený spoločnosťou Symprove Ltd.

Obsahuje štyri rôzne kmene baktérií :

 • Lacticaseibacillus rhamnosus NCIMB 30174
 • Enterococcus faecium NCIMB 30176
 • Lactobacillus acidophilus NCIMB 30175
 • Lactiplantibacillus plantarum NCIMB 30173

Lacticaseibacillus rhamnosus

Lacticaseibacillus rhamnosus (L. rhamnosus) je typ probiotika („dobrej“ baktérie), ktorá sa nachádza v ústach, vagíne a črevách. Nachádza sa aj vo fermentovaných potravinách.

„Dobré“ baktérie, ako je L. rhamnosus, môžu pomôcť rozložiť potravu, absorbovať živiny a bojovať proti organizmom, ktoré spôsobujú choroby. Špecifické kmene L. rhamnosus sa bežne pridávajú do fermentovaných potravín, ako je jogurt a nachádzajú sa aj v probiotických doplnkoch.

 1. rhamnosus sa užíva na hnačku z antibiotík, ekzémy, prevenciu alergických reakcií a prevenciu infekcií dýchacích ciest. Používa sa tiež na sennú nádchu, bolesť žalúdka, vredy, koliku a mnoho ďalších stavov.

Enterococcus faecium

Podľa definície probiotiká znamenajú zdravotný prínos a tento mikrób nesklame. Enterococcus faecium je užitočný multi-tasker v ľudskom čreve. So schopnosťou produkovať bakteriocíny (antimikrobiálne látky alebo bakteriálne guľky).

Enterococcus faecium spp. je tímovým kolegom ako expert na muníciu, ktorá poskytne iskru, ktorá pomôže odvrátiť škodlivé (patogénne) mikróby. Keďže sa viaže na miesta na povrchu buniek v čreve, vytvára okolo čreva ochrannú bariéru.

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus je typ baktérie, ktorý sa nachádza v črevách.

Je členom rodu baktérií Lactobacillus a hrá dôležitú úlohu pre ľudské zdravie. Jeho názov naznačuje, čo produkuje – kyselinu mliečnu. Robí to tak, že produkuje enzým nazývaný laktáza. Laktáza rozkladá laktózu, cukor nachádzajúci sa v mlieku, na kyselinu mliečnu.

 1. acidophilus bol intenzívne študovaný ako probiotikum a dôkazy ukázali, že môže poskytnúť množstvo zdravotných výhod. Existuje však veľa rôznych kmeňov L. acidophilus a každý z nich môže mať na telo iný účinok.

Okrem probiotických doplnkov sa L. acidophilus prirodzene vyskytuje v množstve fermentovaných potravín vrátane kyslej kapusty. Tiež sa pridáva do iných potravín, ako je syr a jogurt, ako probiotikum.

symprove - lepšie trávenie

Lactiplantibacillus plantarum

Lactiplantibacillus plantarum (L. plantarum) je typ probiotika, ktoré sa nachádza v ústach a črevách.

Špecifické kmene L. plantarum sa bežne pridávajú do fermentovaných potravín, ako je jogurt, a nachádzajú sa aj v probiotických doplnkoch.

 1. plantarum sa používa na ekzémy, vysoký cholesterol, syndróm dráždivého čreva (IBS), typ zápalového ochorenia čriev (ulcerózna kolitída) a na prevenciu prechladnutia alebo iných infekcií dýchacích ciest.

Všetky baktérie v Symprove boli nezávisle charakterizované NCIMB* s použitím najnovších techník sekvenovania DNA a hmotnostnej spektrometrie. Tieto metódy umožnili charakterizáciu rodov, druhov a kmeňov.

*NCIMB Ltd je biotechnologická spoločnosť zameraná na inovácie, v ktorej sa nachádza najväčšia zbierka bakteriálnych kultúr neoceniteľný genetický zdroj pre priemysel a výskumnú komunitu.

Chuť

Po preštudovaní recenzií Symprove online sme objavili niekoľko tvrdení, že jeho chuť je trochu „ťažká na žalúdok“.

To je niečo, čo si tvorcovia Symprove možno uvedomili, pretože nedávno bola uvedená na trh nová príchuť – mango a passionfruit k už existujúcim – jahoda-malina a verzii bez príchute.

Chuť je určite lepšia, keď je fľaša vychladená a v chladničke (kde ju budete musieť po otvorení aj tak skladovať).

Ak vám mierne kyslá, fermentovaná chuť vadí, možno budete mať problémy s užívaním Symprove.

Symprove – cena

Je vysoká. Je to fakt, ktorý je daný. 4 týždňový program vás vyjde baťovských 99,99 eur, a 12 týždňový program o niečo výhodnejšie – 199,80 eur.

Symprove recenzie užívateľov

Symprove zažilo obrovské „hype“ a PR, pričom ho hodnotili uznávané médiá. Možno sa však pýtate, či naozaj stojí za to minúť 200 eur na nejaké rozpustné baktérie?

Ak vychádzame zo štúdií, hodnotení a recenzií tohto prípravku, tak áno, Symprove za tie peniaze stojí.

Už len na obľúbenom a hlavne dôveryhodnom Trustpilot získal 4,5 z možných 5 hviezdičiek od viac ako 6000 zákazníkov. Na najväčšom slovenskom porovnávacom portáli Heureka tento produkt odporúča 98% zákazníkov. Z celkového počtu 98 overených recenzií (spolu aj s neoverenými ich je 101) je tu jedna jediná negatívna recenzia

Stručný výber z hodnotení:

Zákazníci, ktorí majú produkt odskúšaný hlásia predovšetkým zlepšenie trávenia, menej nadúvania a kŕčov, zlepšenie symptómov IBS, celkovo lepšiu pohodu, zvýšenie hladiny energie a zlepšenie kvality spánku. Prvé účinky nastupujú podľa skúseností už v prvých týždňoch užívania.

symprove recenzie heureka

 

Symprove skúsenosti užívateľov priamo na ich portáli

Mnoho užívateľov zanechalo ich skúsenosť priamo na oficiálnej stránke symprove.sk. Účinnosť tohto produktu potvrdzujú pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Niektoré z nich si môžete prezrieť nižšie. Všetky nájdete v kategórii Recenzie v eshope.

symprove skusenosti uzivatela symprove skusenosti uzivatelky symprove skusenosti uzivatelov symprove skusenosti uzivatelov1 symprove skusenosti uzivatelov2 symprove skusenosti uzivatelov3symprove skusenosti uzivatelov4 symprove skusenosti uzivatelov5 symprove skusenosti uzivatelov6

Náš verdikt

Skúsenosti ukázali pozitívne výsledky pri zlepšovaní symptómov IBS, bolesti, spokojnosť s vyprázdňovaním, redukované nadúvanie, čím následne aj zvyšovanie skóre kvality života.

Štyri rôzne typy baktérií, ktoré sa do tráviaceho traktu dostávajú, pôsobia na rôzne, špecifické oblasti zdravia a ich kombinácia zlepšuje fyzickú, duševnú a emocionálnu pohodu.

Body, ktoré sme produktu odpočítali, v žiadnom prípade neznižujú jeho kredit účinného probiotika – ide o nie pre každého vyhovujúcu chuť a relatívne vysokú cenu.

Či už máte problémy so žalúdkom a trávením, alebo sa len snažíte udržať svoje črevá zdravé a v pohode, Symprove rozhodne odporúčame!

Zdroje:
https://www.symprove.sk

https://www.healthtimes.co.uk/

thefoodtreatmentclinic.com

4.6/5 - (7 votes)

Georgina Tašká

Rada cestujem, mám rada ľudí a život. A práve ten by sme si nemali nechať znepríjemňovať rôznymi pocitmi diskomfortu, ktoré pri trocha väčšej pozornosti, malej zmene životného štýlu a pomocou správnych doplnkov výživy vieme zdolať aj sami. A budú sa vám v tom snažiť pomôcť aj moje články.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

 1. František Drábek píše:

  Dobrý deň, nedočítal som sa za kedy sa prejaví pozitívny účinok.Ďakujem

  • Dobrý deň František, ďakujeme za vašu otázku. Je individuálne kedy sa môže prejaviť pozitívny účinok, 94 % jeho užívateľov potvrdilo, že pocítili rozdiel po troch mesiacoch užívania. Zdraviu čriev je však potrebné venovať pozornosť dlhodobo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *