Vitamíny na vlasy, nechty a pleť Nicelis – Recenzia a naša skúsenosť

Ak ide o zovňajšok, väčšina z nás pri pohľade do zrkadla zameriava pozornosť na vlasy či pokožku. Najmä my dámy si však dávame záležať aj na krásnych nechtoch. Všetky tri majú veľa spoločného: potrebujú takmer rovnaké živiny na to, aby boli v dobrej kondícii. Samozrejme, dôležitá je aj správna vonkajšia starostlivosť, ale bez tej vnútornej by to nefungovalo. A práve preto má význam užívať vitamíny, ktoré podporia pokožku, vlasy a nechty.

nicelis recenzia

Na trhu ich je obrovské množstvo, testovanie týchto doplnkov má teda veľký význam, aby ostatní užívatelia mali o jednotlivých produktoch predstavu už pred kúpou.V tomto článku sa bližšie pozrieme na české vitamíny na vlasy, pleť a nechty značky Nicelis. Vitamíny na vlasy, nechty a pleť užívam pravidelne, keďže je to pre mňa jediný spôsob, ako si môžem byť istá, že prijímam dostatok živín, ktoré nevyhnutne potrebujú. Preto som neváhala otestovať aj tento doplnok. Vďaka testovaniu som mohla porovnať vlastnosti a účinok, ktorý majú Nicelis vitamíny oproti iným značkám a teraz sa môžete pozrieť na to, ako tento doplnok hodnotím celkovo. Zároveň sa v tomto článku pozrieme aj na to, aké má Nicelis recenzie u ďalších zákazníkov

Vitamíny na vlasy, nechty a pleť Nicelis
 • Cena
 • Zloženie
 • Balenie
 • Dávkovanie
 • Spokojnosť užívateľov
4.2

Celkové hodnotenie

Nicelis vitamíny majú pomerne slušné zloženie, obsahujú “z každého rožka troška” pre podporu vlasov, nechtov a pleti. Navyše sú v nich aj zaujímavé zložky, napríklad antioxidant astaxantín či piperín, extrakt z čierneho korenia, ale aj výťažok z plodu saw palmetto (palmy trpasličej), známy okrem iného pre svoje účinky proti vypadávaniu vlasov. Zloženiu zodpovedá aj cena, ktorá môže byť pre niekoho vysoká, ale je adekvátna v porovnaní s konkurenciou. Tablety sa užívajú štandardným spôsobom dvakrát denne, ak sú pre niekoho priveľké, môže si ich rozdeliť na polovicu. Z hľadiska účinkov sa tieto vitamíny na vlasy, nechty a pleť oplatí vyskúšať.

O značke Nicelis

Tieto vitamíny na rast vlasov, nechtov a peknú pleť vyvinula česká firma PRIMULUS, ktorá funguje od roka 2015. Za ten čas získala už stabilné postavenie overeného a seriózneho výrobcu výživových doplnkov.

Okrem vitamínov na vlasy Nicelis ponúka napríklad aj výživové doplnky na kĺby, spánkové problémy, zníženú hladinu testosterónu či na negatívne príznaky menopauzy.

nicelis logo

Vitamíny Nicelis – ako užívať, balenie a forma doplnku

Vitamíny Nicelis sú klasické, tvrdé poťahované tobolky s deliacou ryhou. Majú hnedú farbu a pre mňa jemnú, sotva badateľnú arómu pripomínajúcu pivovarské kvasnice. Kto má problém s prehltnutím tablety, môže si ju ľahko rozlomiť na dve časti.

Tablety sa majú zapiť tekutinou, pre väčšinu užívateľov je teda informácia o ich chuti zrejme nepodstatná. Dajú sa však aj rozhrýzť – skúsila som to aj sama a cítila som len kyslastú pachuť obsiahnutých zložiek. Nie je to žiaden extra chuťový zážitok, takže odporúčam zostať pri klasickom užívaní, ako radí výrobca.

vitaminy na vlasy nechty a plet nicelis recenzia

Na obale si dal výrobca obzvlášť záležať. Podlhovastá škatuľka s elegantným lesklým dizajnom a hladkým povrchom pripomína skôr paletku očných tieňov, poteší najmä minimalistov. 

vitaminy na vlasy nicelis recenzia

Vnútri sa nachádzajú ďalšie tri malé škatuľky, v každej z nich sú dva blistre po 10 tabliet. Vitamíny sa takto dajú jednoducho zbaliť na cesty do batožiny, alebo do kabelky.

 

nicelis vitaminy na vlasy nechty a plet recenzia

Celkovo obsahuje balenie 60 toboliek, čo je množstvo postačujúce na jeden mesiac užívania. Užívať by ste mali dve tablety denne – ideálne ráno a večer. Výrobca radí užívať ich počas jedla, alebo 15 minút po jedle.

Podľa výrobcu by sa mal doplnok užívať dlhodobo, minimálne počas 3 mesiacov. Je to štandardné obdobie, odporúčané aj pri iných značkách. Prvé výsledky by mal zákazník spozorovať po 50-60 dňoch, ale samozrejme, môže to trvať aj dlhšie, keďže u každého z nás môže účinkovať inak.

Nicelis vitamíny – aké majú zloženie?

Výrobca deklaruje, že vitamíny Nicelis obsahujú všetky potrebné zložky na podporu zdravia vlasov, nechtov a pleti. Ide dohromady až o 23 prírodných účinných zložiek, ktoré sú spoločne ideálnou kombináciou pre:

 • podporu zdravej, žiarivej a pružnej pleti,
 • posilnenie vlasových folikul a podporu rastu vlasov,
 • zníženie vypadávania vlasov a zvýšenie ich hustoty,
 • podporu kvality nechtov a zníženie ich lámavosti.

Pozrime sa na niektoré najpodstatnejšie zložky v tomto výživovom doplnku:

Aminokyseliny

Nicelis obsahuje kombináciu troch aminokyselín, z nich jedna je esenciálna – L-metionín, ktorý si naše telo nie je schopné vytvoriť a musíme mu ho dodávať v strave. Je súčasťou stavebných jednotiek vlasov a nechtov. Ďalšie aminokyseliny v doplnku sú L-cysteín a L-tyrozín, ktoré majú taktiež význam pre vlasy a pokožku.

Množstvo aminokyselín v dennej dávke doplnku je v porovnaní s inými značkami vitamínov primerané. Existujú značky, ktoré vsádzajú primárne na vysoký obsah L-metionínu, ale naopak, neobsahujú taký zoznam ďalších účinných látok.

Komplex vitamínov skupiny B

Vitamíny B3, B5, B6 a B12 majú v ľudskom tele na starosti množstvo metabolických procesov, od správneho vstrebávania živín a energetických procesov v bunkách, cez udržiavanie zdravej pokožky, po tvorbu červených krviniek. Ich funkcia sa podpisuje aj na zdravých vlasoch, nechtoch a pleti.

Patrí sem aj biotín, vitamín B7, označovaný aj ako vitamín H. Ten je pre vlasy a nechty veľmi dôležitý, riadi množstvo procesov v tele, ako je využitie aminokyselín, tukov a sacharidov. Stará sa aj o zdravie slizníc. V tomto doplnku sa nachádza 500 µg biotínu, čo bohato postačuje na pokrytie denných nárokov ľudského tela. 

Kolagén

Esenciálna stavebná bielkovina kolagén je známa pre svoje účinky na pružnosť pleti, zdravie vlasov a pevnosť nechtov. V tomto doplnku sa nachádzajú až dva druhy kolagénu, a to rybí kolagén 40 mg a bravčový kolagénny hydrolyzát 125 mg. Oproti výživovým doplnkom s čistým kolagénom sú tieto množstvá v dennej dávke skôr ako doplnok k ďalším účinným látkam.

Metylsulfonylmetán

Inak nazývaný skratkou MSM je prírodná organická zlúčenina síry, prezývaná aj minerál krásy. Obsahuje približne 34% elementárnej síry, ktorá je jednou z najpodstatnejších živín v ľudskom tele. Má význam aj pre tvorbu aminokyselín dôležitých pre vlasy, pleť a nechty. V dennej dávke vitamínov Nicelis sa nachádza len 100 mg MSM, čo je podobne ako u kolagénu skôr symbolické.

 

zloženie vitaminy na vlasy nicelis - recenzia

Ďalšie vitamíny a minerály

Výživový doplnok obsahuje aj vitamín C, antioxidant dôležitý pre syntézu vlastného kolagénu v tele. Ďalej obsahuje vitamíny A a D3, minerály železo, zinok, meď a selén s primeraným obsahom zodpovedajúcim denným nárokom tela.

Prírodné extrakty

Dostávame sa k zaujímavým zložkám vitamínov Nicelis. Prvou z nich je astaxantín, silný antioxidant, prirodzene sa vyskytujúci v morských plodoch. Pôsobí ako ochrana pleti pred negatívnymi vplyvmi a spomaľuje jej starnutie, tvorbu vrások a pigmentových škvŕn. Ďalej je to žihľava dvojdomá, obsahujúca vysoké množstvo kremíka pre kvalitu vlasov a nechtov. Extrakt z plodu saw palmetto (palmy trpasličej) môže podporiť vlasové korienky a povzbudiť ich k rastu vlasov a zvýšeniu ich hustoty. 

A napokon tu má svoje miesto aj extrakt z čierneho korenia – piperín, ktorý sa zíde všade tam, kde je zastúpené veľké množstvo vitamínov a minerálov. Výrazne totiž zvyšuje ich vstrebateľnosť. Je tak akousi pomyselnou bodkou za týmto dlhým zoznamom účinných látok.

Výhody a nevýhody vitamínov Nicelis

Vitamíny Nicelis sa teda pýšia skutočne bohatou paletou živín, čo je rozhodne pozitívum. Podstatným detailom je, že obsiahnutý kolagén je zo živočíšnych zdrojov, doplnok teda nebude atraktívny pre vegetariánov a vegánov

Ďalej spomeniem cenu, tá je za mesačné balenie priamo u výrobcu 28 €. Je však možnosť si objednať takzvané predplatné – doplnok vám bude chodiť domov každý mesiac na dobierku za zníženú cenu 24,50 €. Predplatné je možné kedykoľvek zrušiť.

Výhody

 • obsahujú široký komplex vitamínov, minerálov, aminokyselín a bielkovín prospešných pre vlasy
 • majú elegantné a veľmi praktické balenie
 • ľahko sa užívajú
 • lokálny český produkt

Nevýhody

 • hoci je balenie praktické, nie je veľmi ekologické kvôli využitiu blistrov a separátnych škatuliek
 • vitamíny nie sú vhodné pre vegánov
 • podľa niektorých recenzií môžu byť ťažké na žalúdok, je preto lepšie ich užívať až po jedle

Aké mám s Nicelis skúsenosti po testovaní

Je podľa mňa dôležité poznamenať, že hodnotenie vitamínov na vlasy, pleť a nechty je individuálna záležitosť. Každý z nás je iný a každému môže vyhovovať iné zloženie, cena, vlastnosti. Taktiež na spoľahlivé hodnotenie potrebujeme dostatok času a užívať doplnok dlhodobo, aby sme posúdili výsledky.

Pri užívaní vitamínov na vlasy, pleť a nechty si ja osobne ako prvý všímam účinok na nechty. Inak tomu nebolo ani pri výživovom doplnku značky Nicelis: spevnenie nechtov, menšiu lámavosť a tendenciu štiepiť sa, ako aj rýchlejší rast, som zaznamenala už po približne dvoch týždňoch užívania

Konkrétne u mňa majú vitamíny na vlasy pomalší účinok, avšak stav vlasov v mojom prípade úzko súvisí aj so starostlivosťou. Najvýraznejší vplyv má u mňa to, akú používam vlasovú kozmetiku, ako často si vlasy farbím a ako často ich vystavujem tepelným úpravám. V období užívania vitamínov Nicelis mali moje vlasy pokojné obdobie bez škodlivých úprav a dlhodobý prísun živín im prospieval. Ako som už spomínala, vitamíny na vlasy užívam bežne, s Nicelis sa táto “šnúra” užívania neprerušila, vlasy boli naďalej v dobrej kondícii, objavovali sa nové “baby hair” (krátke vlásky pozorovateľné najmä nad čelom).

A čo účinok na pleť? Ten úprimne posúdiť nedokážem, taktiež je hlavným dôvodom to, že o pleť sa všeobecne starám najlepšie ako viem a snažím sa mať vyváženú stravu, ako aj vonkajšiu starostlivosť. Pleťové neduhy sa u mňa objavujú najčastejšie následkom hormonálnych výkyvov alebo kozmetického produktu, ktorý mi nesadol. Užívanie vitamínov Nicelis sa na mojej pleti žiadnym spôsobom neprejavilo, možno tomu však ešte treba dať nejaký čas. 

Čo sa týka užívania, nemala som voči vitamínom Nicelis žiadne výhrady, keďže ich stačí zapiť tekutinou tak ako je bežné. Tabletky pre mňa nie sú ani príliš veľké, ani ťažko stráviteľné. Vitamíny však štandardne užívam po jedle – radí to tak výrobca a ja zo skúsenosti viem, že na lačný žalúdok nemusia pôsobiť dobre. To však nepovažujem za žiadnu nevýhodu, je to iba konštatovanie. 

Zloženie a všetky informácie na obale výživového doplnku sú kompletné a zrozumiteľné. Užívanie dvakrát denne mi vyhovuje, pretože som naň zvyknutá, ale kto zabúda, môže tablety užiť aj naraz. Na balení sa mi veľmi páčila práve možnosť zbaliť si so sebou len jeden blister v škatuľke tak, že to pôsobí diskrétne a elegantne. Hodí sa do každej, aj malej kabelky, takže si vitamíny ľahko zoberiete so sebou hocikam, pričom nemusíte brať celú veľkú škatuľku.

Na druhej strane by sa značke dal vytknúť neekologický prístup k baleniu, keďže ide o veľkú škatuľku s tromi malými a šiestimi blistrami na lieky, čo tvorí dosť odpadu. Dnes, keď si mnoho ľudí zakladá na “zero waste” princípoch, to možno považovať za malú nevýhodu.

Čo hovoria o Nicelis skúsenosti užívateľov

Na stránkach porovnávačov a online lekární má výživový doplnok Nicelis pomerne vysoké hodnotenia. Skutočne mnohým pomohol zlepšiť kondíciu nechtov, vlasov a tiež pleti. Mnohí ho hodnotili ako jediný spomedzi vyskúšaných značiek, ktorý mal viditeľné účinky. Pochvaľovali si ho aj kvôli hojeniu záderov okolo nechtov, čo súvisí s pozitívnym vplyvom na pokožku.

Zaujal aj elegantný obal, ľudia vyzdvihovali možnosť venovať vitamíny ako pekný darček. Niektorí naopak kritizovali neekologické balenie.

Zaujímavým faktom je, že aj užívatelia, ktorí dali vitamínom Nicelis negatívne hodnotenie, sa sťažovali predovšetkým na jeho vlastnosti – na veľkosť tabliet, prípadne im nevyhovovala chuť a vôňa, alebo im prekážal obal, tvoriaci zbytočný odpad. Samotný účinok tabliet zákazníci nekritizovali, naopak, mnohí vyzdvihli jeho efekt na vlasy či nechty. Našlo sa však pár negatívnych recenzií, pri ktorých popisovali buď žiaden účinok na akné, alebo jeho zhoršenie.

Celkovo majú teda vitamíny Nicelis recenzie od zákazníkov na internete pozitívne. A to najmä čo sa týka účinkov. Kritika súvisela predovšetkým s veľkosťou tabliet. Našla som len minimum tých, u ktorých by Nicelis vitamíny nemali vôbec žiaden efekt.
nicelis recenzia

Zhrnutie

Vlasy, pokožka a nechty sú pre naše sebavedomie pochopiteľne veľmi dôležité. Pod vplyvom negatívnych faktorov, ako je nedostatočne vyvážená strava, hektický životný štýl plný stresu, UV žiarenie či pôsobenie smogu a voľných radikálov, môžu mať vlasy, nechty a pleť nedostatok potrebných živín. Zákonite sa to potom prejavuje na ich vzhľade a odolnosti. 

Výrobca vitamínov Nicelis, česká firma Primulus, tieto skutočnosti zohľadnil pri ich formulovaní. Vitamíny totiž obsahujú presne tie zložky, o ktorých je v oblasti výživových doplnkov všeobecne známe, že podporujú zdravie vlasov, nechtov a pleti. Komplex 23 účinných látok ma pri testovaní pozitívne prekvapil, obsahuje aj zaujímavé zložky, ako je antioxidant astaxantín, či extrakt z čierneho korenia pre lepšie vstrebávanie účinných látok. V porovnaní s konkurenciou slušná “nálož” a v porovnateľných dávkach. Navyše, za porovnateľnú cenu.

Je pravdou, že pre niektorých užívateľov môže byť cena privysoká a mnohí z nich to aj spomenuli v recenziách na stránkach porovnávačov a v online lekárňach. Z môjho pohľadu, kvalitné vitamíny na vlasy, pleť a nechty so širokou paletou prospešných zložiek väčšinou čosi stoja. V tomto prípade za svoje peniaze dostanete aj primeranú hodnotu.

4.7/5 - (3 votes)

Eva Kopaničáková

Vášnivá knihomoľka, milovníčka mačiek a bývalá novinárka. Aktuálne tvorím texty a spravujem obsah webov na voľnej nohe. Rada sa túlam v prírode, cestujem a snívam s otvorenými očami. Inšpiratívne témy na články mi napadajú prevažne večer, kým iní spia. Najradšej píšem o zdravej výžive, interiérových doplnkoch a stavebníctve, ale dobre sa vyznám aj v kozmetike a chovateľstve.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *