Hairburst vitamíny a šampón – recenzia a naše skúsenosti

My ženy často testujeme produkty starostlivosti o vlasy. Velebíme každú novú reklamu a snívame. Robíme to v nádeji, že konečne nájdeme TEN pravý elixír pre naše vlasy. Žiaľ, vlasový priemysel zažíva boom a každú sekundu uvádza na trh nové produkty. Môžete ich vyskúšať dosť, ale nie všetky. Iste, do určitej miery niektoré aj pomáhajú. Pokiaľ však ide o skutočný pôvod krásnych vlasov je nutné toho robiť viac.

hairburst vlasove vitaminy

 

Dobrou kombináciou môžu byť žuvacie Hairburst vitamíny so šampónom i kondicionérom rovnakej značky, ktoré vám v tejto recenzii priblížime, a ktoré som sama otestovala. Áno, starostlivosť o vlasy zvonka, šampónom a ošetrujúcimi prípravkami, je pre mnohých ľudí súčasťou každodenných rituálov. Pre krásne a zdravé vlasy je však rovnako dôležitá aj „ starostlivosť zvnútra “. To znamená vyvážená strava, ktorá dodá telu všetky dôležité mikroživiny alebo výživové doplnky.

Hairburst vitamíny a šampón
 • Cena
 • Zloženie
 • Balenie
 • Dávkovanie
 • Spokojnosť užívateľov
4.4

Celkové hodnotenie

Cena pri dávkovaní dvoch tabletiek denne je mierne vyššia oproti konkurencii. No prírodné zloženie, ktoré samo o sebe pomáha nie len vlasom, ale aj nechtom, by vás mohlo o kúpe presvedčiť. Okrem toho je prijateľná aj ich dobrá sladká chuť a pozitívne výsledky. Čo sa týka šampónu a kondicionéru, ich vôňa a účinky už po prvom použití vás ubezpečí, že ste si kúpili správny produkt pre vaše vlasy.

O značke Hairburst

Je to pomerne dosť známa značka. Pre výrobu ich produktov je kľúčové, aby boli všetky použité ingrediencie najlepšie a následne aj výsledné produkty. Chcú tak zaistiť optimálny výkon a byť pre svojich zákazníkov plne bezpeční. Práve preto sú ich produkty vyrábané a testované kvalifikovanými chemikmi. Títo dôležití pracovníci miešajú kvalitné, osvedčené prémiové zložky, aby vytvorili účinné produkty.

Navyše ich produkty nie sú testované na zvieratách. Okrem toho sú bez sulfátu SLS (Lauryl sodný), ktorý nadmerne vysušuje vlasy, vymýva z vlasov keratín, dráždi vlasovú pokožku a má iné nežiadúce účinky. Produkty neobsahujú ani GMO – geneticky modifikované organizmy. Naopak, Hairburst predstavuje vo svojich produktoch prémiové a prirodzene odvodené zložky.

hairburst logo

Produkty

Hairburst ukrýva produkty, ktoré aktivizujú vaše vlasy do ich rastu. Ich žuvacie vitamíny, šampóny, či iné produkty sú špeciálne navrhnuté tak, aby do každého tela vzniesli účinnú zmes základných vitamínov a minerálov. Sú to také doplnky, ktoré z vnútra vyživia vlasy od korienkov až po končeky a zároveň podporia ich zdravý rast.

Ja osobne som testovala „žuvací balík“ – jedinečnú vegánsku trojkombináciu, ktorá prináša jedinečné možnosti. Hairburst vitamíny v podobe gumových srdiečok vyzerajú roztomilo, chutia lahodne a tiež zaisťujú zdravý rast vlasov. Obsahujú klasický biotín, zinok, selén a iné super látky. Hairburst šampón s krásnou vôňou je obohatený na bielkoviny, ktoré posilňujú a opravujú jemné, slabé i poškodené vlasy. Kondicionér vlasy príjemne zvlhčuje. Nič, čo by malo ublížiť.

hairburst shampoo

Zloženie žuvacích srdiečok

Hairburst vitamíny na vlasy podporujú ich rast a sú aj ideálnym doplnkom stravy pri ich vypadávaní. To znamená, že so správnymi vlasovými vitamínmi môžete teda výrazne ovplyvniť ich kvalitu, vypadávanie a rast. Gumené srdiečka obsahujú:

 • Zinok

Zinok produkuje enzýmy, ktoré podporujú rast vlasov. Nedostatok zinku je častou príčinou vypadávania vlasov. A jeho nedostatok môže spôsobiť, že vaše vlasy budú tenšie, krehkejšie a nakoniec úplne vypadnú. Takže nedostatok zinku v tele spôsobuje oslabenie vlasov.

 • Selén

Jedným z dôležitých stopových prvkov krásy, ktoré zásobujú vlasové folikuly výživnými látkami je aj selén. Navyše, selén podporuje ochranu všetkých buniek v tele pred oxidačným stresom a to vrátane pokožky hlavy. Stopový prvok teda zabezpečuje aj udržanie zdravých vlasov.

 • Biotín

Biotín sa považuje za vitamín krásy, pretože je okrem iného zodpovedný aj za zdravý rast pokožky i vlasov. Ak sa vlasy stenčujú, čoraz viac sa lámu alebo strácajú lesk, je to práve biotín, ktorý môže pomôcť.

 • Vitamín A

Vitamín A, tiež známy ako retinol, posilňuje vlasy a udržuje ich pekné a pružné. Má tiež pozitívny vplyv na rast vlasov a syntézu tuku vo vlasovom folikule, ale stimuluje aj tvorbu kožného mazu.

 • Vitamín B5

Kyselina pantoténová – Vitamín B5, sa už roky používa v produktoch starostlivosti o vlasy, pretože funguje ako zvlhčovadlo. Vitamín B5 zvyšuje obsah vody vo vlasoch a zlepšuje ich elasticitu. Okrem toho spomaľuje šedivenie vlasov.

 • Vitamín B12

Vitamín B12 podporuje telo či organizmus v mnohých dôležitých funkciách a okrem iného zabezpečuje aj rast vlasov. Nedostatok vitamínu B12 sa teda samozrejme prejavuje najmä vypadávaním vlasov.

 • Vitamín C

Najviac známy je Vitamín C. Tento vitamín má okrem imunity aj stimulačný účinok na tvorbu kolagénu v pokožke. Priaznivo však pôsobí aj na rast vlasov, pretože podporuje prekrvenie pokožky hlavy. Vitamín C zároveň zvyšuje dostupnosť železa v krvnom obehu a podporuje metabolické procesy v koreňoch.

 • Vitamín E

Antioxidačný vitamín E chráni vlasy pred znečistením ovzdušia a silným slnečným žiarením, ktoré rýchlo robí vlasy krehkými a tenkými. Zároveň podporuje rast vlasov a zaisťuje silné vlasy.

hairburst zloženie

Zloženie šampónu a kondicionéru

Naša koža, najväčší ľudský orgán, je skutočne všestranná. Aby však bola pokožka zdravá, potrebuje dostatočné množstvo vitamínov. A to aj pokožka hlavy – nie len z vnútra, ale aj z vonku. Testovaný šampón a kondicionér má super ingrediencie ako:

 • Pšeničný proteín

Pšeničný proteín posilňuje vlasy a znižujú ich lámavosť. Zároveň zabezpečuje, že vlasy zostanú dlhé, silné a zároveň budú vyzerať hustejšie.

 • Aminokyseliny

Podobne ako vitamíny a živiny, telo potrebuje aj aminokyseliny. Okrem mnohých životne dôležitých funkcií majú priamy vplyv na naše vlasy. Robia ich silnejšími a dodávajú im dôležité živiny. Nedostatok aminokyselín môže viesť k vypadávaniu vlasov. ‍

 • Pantenol

V prípravkoch na starostlivosť o vlasy má pantenol hydratačný a vyhladzujúci účinok. Hairburst šampón obsahuje pantenol, ktorý pomáha zahusťovať vlasy.      

Výhody žuvacej sady:

 • výborná sladká chuť
 • bez GMO
 • vegánske
 • bohaté zloženie
 • bezlepkové
 • bez SLS
 • vhodné pre všetky typy vlasov
 • krásna vôňa šampónu a kondicionéru

Nevýhody:

 • vyššia cena
 • plastové balenie
 • menšie balenie
 • hairburst šampón obsahuje niektoré sulfáty

Ako používať Hairburst šampón a kondicionér

hairburst šampónyV prvom rade, samotné prípravky nestačia. Musíte mať správnu rutinu umývania vlasov. Každý to však vie, ale takmer nikto to nerobí. Pred umývaním by ste si mali vlasy dobre rozčesať . Zbavíte sa tak zvyškov stylingových produktov, ale vďaka tomu šampónom zachytí potom každý vlas. Okrem toho tým zabránite ich zamotaniu.

Potom si navlhčite vlasy vlažnou vodou a v ruke namydlite malý kúsok šampónu. Ten masírujte ku korienkom a nechajte krátko pôsobiť. Dôkladne opláchnite vlažnou vodou a potom opláchnite studenou vodou. Studená voda uzatvára vlasové šupiny. Ak cítite zvyšky šampónu, určite si ich umyte ešte raz. Zvyšky produktu nielen zaťažujú vlasy, ale tiež nedovoľujú pokožke hlavy správne dýchať.

Nikdy by ste nemali vynechať kondicionér. Kondicionér je dôležitý, pretože pomáha uzavrieť vrstvu kutikuly, ktorú ste otvorili šampónom. Kondicionéry chránia vlasy a robia ich poddajnými. Niektorí si myslia, že je dobré nechať kondicionér pôsobiť na vlasoch dlhšie. Nie, nemusíte ho nechať na vlasoch dlho, netreba ho dať veľa a najlepšie by bolo, keby ste ho aplikovali len na končeky vlasov. A zmyť ho musíte presne tak, ako šampón. Potom už len stačí vlasy jemne osušiť.

Moje skúsenosti s Hairburst balíčkom

Som žena s hustými, mierne kučeravými vlasmi, ktoré sú samé o sebe dosť suché. Poctivo som sa o ne starala, ale aj som ich žehlila a farbila. Potom je tu samostatná kapitola o nedostatku živín, ktoré som denne neprijímala. Ako som sa presťahovala, priťažila im aj strašne tvrdá voda. To spôsobilo, že som mala doslova vysušenú pokožku hlavy. No a napokon prišlo tehotenstvo a pôrod – padanie vlasov, rozštiepené končeky a pod. Áno, možnosť testovať tento produkt má veľmi potešila.

hairburst recenzia

Pred samotným testovaním som si nečítala veľa recenzií, aby som nebola zaujatá. O značke Hairburst som už však niečo predtým zahliadla. Na internete som videla veľmi veľa reklám na ich produkty, dobrú propagáciu. Predovšetkým od influenceriek na Instagrame. Skúsenosti s ich produktmi som našla málo. Prešla som si aj zahraničné stránky. Niektorí užívatelia ich chválili, iní zase hanobili. Práve preto som bola zvedavá. Hneď ako mi prišiel balík, pustila som sa do testovania.

Účinnosť cukríkov neviem ešte úplne posúdiť na 100 %, pretože na prvé veľké výsledky je potrebné ich užívať aspoň tri mesiace. No môžem pochváliť ich chuť a vôňu. Takže ich užívanie bola radosť. Čo ma zaskočilo bolo, že k užívaniu neboli žiadne informácie a pokiaľ neovládate anglický jazyk, neviete ani čo užívate a už vôbec nie, či správne. Dokonca aj e-shop nemá dostatok informácii, ktoré mne osobne chýbali a musela som si ich aj napríklad k napísaniu tejto recenzie dohľadať sama.

Prijemne ma však prekvapila krásna vôňa šampónu, v ktorom sa spája avokádo a kokos. Chodila ho voňať do kúpeľne aj moja dcéra. Po prvom umytí som bola veľmi milo prekvapená. Zmizli mi lupiny, koža nebola suchá a vôbec ma nesvrbela. Vlasy boli lesklé, krásne voňali a vďaka kondicionéru sa mi aj ľahšie rozčesávali. S týmto som mala problém a teraz tomu tak nebolo. Častejším umývaním sa to ešte lepšilo.

hairburst šampóny recenzia

Táto trojkombinácia, mi však zabezpečila už po dvoch týždňoch užívanie i umývanie, že mi menej padajú vlasy, čo si všimol aj náš vysávač a potvrdil to aj môj manžel. Dokonca sa mi zdali vlasy trošku dlhšie, ale neviem to relevantne posúdiť. Na dotyk však boli určite jemnejšie a na pohľad hladšie, lesklejšie. Uvidíme ako to bude pokračovať.

Hairburst skúsenosti ostatných užívateľov

Nájsť popísané skúsenosti s týmto produktom bol problém. Na internete môžete nájsť pár slovenských recenzii alebo reklamy na produkt od influenceriek v rámci spolupráce. Sama som mala problém nájsť recenzie, ktoré by ma presvedčili (okrem oficiálnej stránky, ktoré nepôsobia dôveryhodne). Je ich žalostne málo.

Ak som už nejaké našla, užívatelia sa rozdelili na tri tábory:

 • Nevideli sme žiadnu zmenu, nefunguje to
 • Výsledky sme zbadali po dvoch týždňoch, skutočne to funguje
 • Absolútne nevieme posúdiť či účinkovali

V prvom rade užívatelia hodnotili prehnanú cenu, pretože v podobnom zložení môžete nájsť omnoho lacnejšie produkty. Mnoho ľudí uviedlo, že pred kúpou nenašli dostatok recenzii, ktoré by ich presvedčili. Celkovo som našla viac negatívnych ako pozitívnych skúsenosti. Niektorým vadilo, že Hairbrust šampón a kondicionér sú v plastových fľašiach alebo že obsahujú sulfáty. Potom sa našli taký, ktorí po dvoch týždňoch videli zmeny na vlasoch a pokračujú v užívaní. Každý človek je však iný a za vyskúšanie nikto nič nedá.

Zhrnutie

Či už máte vlasy suché, mastné, jemné, hrubé, rovné alebo vlnité vlasy, Hairburst je pre všetky typy vlasov. Táto značka si dala za svoje poslanie podporovať liečivú silu tela a posilňovať ju zvnútra. Preto sú všetky ich zložky prírodné, vegánske a udržateľné. Vitamíny Hairburst boli špeciálne prispôsobené vlasom, aby sa zaručil optimálny prísun biotínu, zinku a selénu. Vďaka vitamínom, ktoré obsahujú tieto tri prípravky, sa spevnia nie len vlasy, ale aj nechty a zregeneruje sa pokožka.

Vitamíny v podobe malých jahodových srdiečok sa oplatia každému, kto má rednúce vlasy alebo chce zabrániť vypadávaniu vlasov a zároveň zabezpečiť, aby vlasy opäť rástli zdravé. Takže, so správnou kombináciou vitamínov posilňujúcich vlasy zvnútra, vyváženou stravou, správnym umývaním a dobrou starostlivosťou o vlasy, zdravej hrive nič nestojí v ceste.

Avšak, všetko sa týka dlhodobejšieho príjmu vlasových vitamínových medvedíkov. Ak budete vitamíny a šampón od tejto značky užívať iba týždeň, neuvidíte žiadny rozdiel. Vaše telo potrebuje určitý čas, aby zareagovalo. Jednoducho si denne zahryznite do vitamínového srdiečka, pomasírujte si hlavu lahodne voňavým šampónom a tešte sa na pevné i dlhšie vlasy.

Zdroje:
https://www.hairburst.com/

https://www.healthline.com/nutrition/best-vitamins-hair-growth#how-we-chose

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318403#b-vitamins

4.6/5 - (5 votes)

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

 1. katarina píše:

  Užívala som gumenne medvediky hairburst niekoľko mesiacov a za mňa max spokonosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *