Dračia krv (sangre de drago) – liečivé účinky, skúsenosti a recenzie

V oblasti krásy a alternatívnej medicíny vyniká v prípravkoch zložka, ktorá sa záhadne nazýva „ Dračia krv“. Nech to znie akokoľvek bojovne, dračia krv nemá nič spoločné s mýtickými bytosťami a hrdinskými činmi. Dračia krv pochádza z veľmi mierumilovnej a mimoriadne silnej rastliny. Predstavuje teda niečo, čo je magické úplne iným spôsobom.

Vďaka svojim účinkom je často využívaná v tradičnej čínskej medicíne a v medicíne juhoamerických národov. Táto živica je len ďalším príkladom toho, ako život v prírode pomáha vytvárať krásny život. Je preto nevyhnutné, aby ste ju spoznali. Možno ju poznáte, možno ste o nej počuli a možno je pre vás záhadnou neznámou. Ak sa však o nej chcete dozvedieť viac, zosumarizovali sme pre vás tie najdôležitejšie informácie.

NázovPopis a hodnotenie
1.dračia krv advance recenziaDračia krv AdvanceBalenie: 30 ml
Cena: 13 €

★★★★★

2.dračia krv allnature recenziaDračia krv AllnatureBalenie: 30 ml
Cena: 9 €

★★★★★

3.dračia krv salvia paradise recenziaDračia krv Salvia ParadiseBalenie: 50 ml
Cena: 15 €

★★★★★

Dračia krv ADVANCE 30ml

dračia krv advance recenzia

U tohto výrobcu sme zvyknutí na produkty prémiovej kvality, čo už spomíname opakovane, ale oprávnene.

Aktívna látka Dračej krvi Advance je dovážaná z Peru a ide o 100% čistú živicu stromu Croton lechleri, bohatú na alkaloidy, proantokyanindíny, flavonoly, diterpény a mnoho ďalších.

Ide o prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá, ani prídavné látky.

Účinky výrobku sú potvrdené množstvom pozitívnych recenzií.

Výrobca: Nutraceutics Advance

Zloženie: 100 % živica Croton lechleri Muell (Sangre de Drago)

Balenie: 30 ml

Použitie: 5 kvapiek rozpustených v pohári vody 1– 3 krát denne

Cena: 13,87 €

Kde kúpiť: sangre.nutraceutics.sk

Výhody

 • overený výrobca
 • čisto prírodný produkt
 • účinný dokonca aj pri liečbe Helicobacter pyroli
 • primeraná cena

Nevýhody

 • na účinky si treba chviľu počkať

Allnature Dračia krv 30 ml

dračia krv allnature recenzia

Produkt obľúbenej českej značky kúpite za veľmi priateľskú cenu, a dostanete za ňu hodnotu, za ktorú u iných produktov zaplatíte aj o 50% viac.

Účinná látka prípravku je 100% živica Croton lechleri a je veľmi efektívna aj pri ošetrení poranení kože, alebo uštipnutí hmyzom.

Dostupné overené recenzie hodnotia produkt veľmi pozitívne.

Výrobca: Allnature

Zloženie: 100 % živica Croton lechleri

Balenie: 30 ml

Použitie: 5 kvapiek rozpustených v pohári vody 1– 3 krát denne

Cena: 10,40 €

Kde kúpiť: vivantis.sk

Výhody

 • overená značka
 • veľmi dobrá cena
 • vhodné aj na vonkajšie použitie

Nevýhody

 • jeden z mála produktov, kde nevieme uviesť negatíva

Dračia krv Salvia Paradise – kvapky

dračia krv salvia paradise recenzia

Kvapky, ktoré sú vhodné na vnútorné aj vonkajšie použitie neobsahujú nič iné len 100% čistú živicu peruánskeho stromu Croton lechleri, ktorej priaznivé účinky pri riešení zdravotných problémov sú známe už zo záznamov zo 17. storočia.

Aplikáciu prípravku, či už vonkajšiu alebo vnútornú je potrebné po 3 týždňoch prerušiť. Účinky sa však dovtedy určite dostavia.

Výrobca: Salvia Paradise

Zloženie: 100 % živica Croton lechleri

Balenie: 25 a 50 ml

Použitie: vnútorné: 15 kvapiek rozpustených v pohári vody 1– 3 krát denne, vonkajšie: postihnuté miesto na pokožke ošetrite tampónom nasiaknutým kvapkami Dračej krvi

Cena: 50 ml 14,80 €, 25 ml 11,50 €

Kde kúpiť: vivantis.sk

Výhody

 • vhodné na vnútorné aj vonkajšie použitie
 • 50 ml balenie má veľmi výhodnú cenu
 • český výrobca

Nevýhody

 • jedna jediná recenzia (ale pozitívna)

Čo je to Dračia krv

Dračia krv je prírodná rastlinná živica. Je sfarbená do tmavočervena až červenohneda a pochádzajúca zo stromu Croton lechleri ​​alebo Dračieho stromu. Môžu pochádzať aj zo skupín rastlín Pterocarpus, Daemonorops alebo Dracaena. Rastie najmä v Amazónii a v Európe sa predáva najmä v tekutej forme alebo v práškovej forme.

Už starí Gréci vedeli o liečivých vlastnostiach tohto zázračného lieku. Používali ho napríklad na liečenie uhryznutia alebo popáleniny. Vtedy však verili, že Dračia krv má magickú moc, dnes už vieme, že za jej silný skrášľujúci účinok vďačí jedinečnému zloženiu. Dračia krv v sebe ukrýva veľké množstvo vysoko účinných životne dôležitých látok.

Má silnú, trochu sladkú vôňu. Zvyčajne sa zbiera narezaním sivej kôry stromu a zbieraním krvnej tekutiny, ktorá z neho odteká. Robí sa to prirodzene a bez toho, aby sa stromy rúbali. Navyše, každý strom sa prerezáva len každé dva roky, takže stromy nie sú zničené. Zaujímavé je, že asi po 24 hodinách sa kôra opäť uzavrie.

dračia krv skusenostie recenzie učinky

Živiny – čo obsahuje Dračia krv

Dračia krv má antibakteriálny a antivírusový účinok. V praxi to znamená, že dokáže brzdiť napríklad plesňové, bakteriálne či vírusové ochorenia. Je to vďaka tomu, že obsahuje 90 % antioxidantov, ktoré podporujú ochranu buniek a chránia pred antioxidačným stresom. Mnohí ju využívajú práve vďaka tomuto zloženiu.

Okrem toho obsahuje ďalšie magické živiny. Patria sem napríklad protizápalové a tkanivo tesniace taníny (taníny), protizápalový alkaloid taspin, ktorý má vraj protirakovinový účinok. Obsahuje aj antioxidačné katechíny, antioxidačné proanthokyanidíny, terpény alebo dimetylcedruzín, ktorý podporuje hojenie rán. Nie nadarmo je stále predmetom skúmania.

Čo na Dračiu krv teda hovorí veda?

Ako sme už uviedli vyššie, Dračia krv je stále zaujímavá pre mnoho výskumníkov či vedcov. A aj keď sa Dračia krv vyvinula zo skromných ľudových liečiteľských tradícií na dnes rozšírený zdravotný prostriedok. Nižšie sú uvedené niektoré vedecky dokázané výhody tejto zdraviu prospešnej rastlinnej živice.

Dnes je síce Dračia krv vedeckou komunitou uznávaná ako najsilnejšia prírodná antioxidačná aktívna zložka na svete, ale stále nemajú o nej dostačujúce informácie. V súčasnosti sa skúma jeho pravdepodobné protirakovinové vlastnosti, najmä pri rakovine žalúdka a čriev. No doteraz potvrdili výskumy napríklad aj tieto nižšie spomenuté účinky.

Dračia krv účinky

Živica sa používa už tisíce rokov na rôzne účely. Podľa tradičnej čínskej medicíny ju možno použiť na liečbu takmer akéhokoľvek ochorenia. Bežné spôsoby použitia Dračej krvi sa časom zmenili. Dnes sa používa napríklad pre zdravotné alebo duchovné účely, tiež ako farbivo, farba alebo kadidlo. Na dokázanie jej účinkov bolo zrealizovaných niekoľko výskumov. Na základe nadobudnutých informácii tak môžeme hovoriť napríklad o týchto:

Hojenie rán

Pokiaľ ide o Dračiu krv, niektoré výskumy ukázali, že tento zázrak môže urýchliť hojenie rán. Zistilo sa, že na hojenie rán pôsobí ako prírodný obväz. Vedci sa domnievajú , že sú za tým fenolové zlúčeniny, ktoré obsahuje Dračia krv (proantokyanidíny, katechín, alkaloid taspoín). Práve tie sú podľa nich kľúčovými zložkami, ktoré umožňujú tejto živici zlepšiť hojenie rán.

Je to potvrdené aj na základe výskumu realizovaného v roku 2010 na dermatologickej klinike nemocnice Imam Khomeini Hospital. Skúmali 60 pacientov a účinnosť krému s obsahom Dračej krvi na hojenie rán. Zistili, že Dračia krv je silný, dostupný a bezpečný liečivý prostriedok, ktorý podporuje proces hojenia iných rán, ako sú diabetické vredy, preležaniny alebo popáleniny.

Antibakteriálne schopnosti

Každý, kto si prečíta nejaké výskumy o Dračej krvi, sa dočíta aj o jej protizápalovom účinku. Dračia krv sa dá používať z vnútra, ale aj z vonka. Dračia krv môže pôsobiť zvonka pre svoje protizápalové, antibakteriálne a antimykotické účinky na rany, zápaly, bodnutia hmyzom, akné, herpesy či bradavice.

Slúži však aj na vnútorne použitie a to pri hnačkách a vírusových infekciách. Napríklad v prípade zápalu v ústnej dutine. Dokonca aj citlivé ďasná a otvorené rany sa môžu zotaviť a liečiť pomocou Dračej krvi. Okrem toho pomáha predchádzať prechladnutiu alebo už pri prechladnutí pomáha k rýchlejšiemu zotaveniu. Účinok sa však líši od človeka k človeku. A nie všetko sa dá vyliečiť len touto živicou.

Možné prostriedky proti vredom i riedeniu krvi

Keď pijete Dračiu krv a teda používate ju na liečenie z vnútra, môže pôsobiť aj proti vredom. V novom výskume Weimin Zhao a kolegovia uvádzajú, že „ Dračia krv“ sa v Číne, ale aj mnohých ďalších krajinách už dlho využíva ako ľudový liek na žalúdočné vredy.

Zistili, že rastlina obsahuje zlúčeniny, ktoré spomaľujú rast zárodku, ktorý spôsobuje väčšinu peptických vredov. Výborne sa hodí aj na liečbu hemoroidov či mykóz. Podľa Zhao a kolegov bojuje Dračia krv aj proti baktérii Helicobacter pylori.

Okrem toho sa môže použiť nie len na vnútorne vredy, ale aj na hojenie vonkajších vredov. Nakoľko má antibakteriálne schopnosti. Zhao vo výskume však zistil aj to, že Dračia krv obsahuje aj také vzácne zlúčeniny, ktoré fungujú na riedenie krvi. Áno, zlúčeniny na riedenie krvi, ktoré výskumníci našli, boli účinné. No zďaleka nie až tak ako napríklad heparín, bežný liek, ktorý sa aj u nás používa na riedenie krvi.

Starostlivosť o pleť

Hoci názov môže znieť trochu odstrašujúco, Dračia krv je jednou z najšetrnejších a najregeneratívnejších zložiek používaných v modernej starostlivosti o pleť. Ako storočný prírodný liek pomáha Dračia krv rôznymi spôsobmi liečiť, chrániť a obnovovať pokožku. Aj mnoho kozmetických línií (prírodných aj konvenčných) začlenilo do svojich prípravkov Dračiu krv. Je to preto, lebo bojuje proti starnutiu, má protizápalové, ochranné a omladzujúce účinky.

Navyše, ak máte na koži malú ranku, ideálne je vraj naniesť si na postihnuté miesto trochu Dračej krvi. Urýchli to proces hojenia i zjazvenia, pretože vysušuje rany, čím zabraňuje ich infekcii. Má však výborný vplyv aj na jazvy – zmenšuje a zmierňuje ich. Pomáha rýchlejšie liečiť aj obyčajné škrabance. Používa sa na liečbu akné a zlepšuje stav ekzému. Liek s obsahom Dračej krvi je výborný aj na psoriázu a vylieči aj otravné opary.

Dračia krv použitie – na bradavice, tinktúra atď.

Ako sme už spomenuli vyššie, Dračia krv sa používa z vonku i vnútra. Napríklad pri vonkajšom použití sa pár kvapiek nanesie na kožu alebo sliznicu a nechá sa zaschnúť. Kvapky je možné pridať aj do sedacieho kúpeľa, podľa návodu v príbalovom letáku. Na vnútorné použitie sa tradične pridáva 10-15 kvapiek Dračí krvi do pohára vody a pije sa 1-3x denne. Každý produkt má uvedené presne dávkovanie i použitie, ktorým sa musíte riadiť.

Dračia krv prichádza v práškovej alebo tekutej forme a kapsúl. Extrakt z Dračej krvi je ideálny na obohatenie kozmetických produktov vyrobených vlastnými rukami. Výborne sa rozpúšťa vo vode, preto by sa táto účinná látka mala pridávať do kozmetiky. Odporúčaná koncentrácia tohto bezpečného, ​​prírodného produktu je 3 – 5%.

Dračia krv je známa ako sila ochrany v podobe kadidla. Toto kadidlo pomáha chrániť a posilňovať vašu auru pred vonkajšou negativitou a psychickými útokmi, čím dodáva energiu vášmu psychickému a duchovnému jadru. Teplá, zemitá vôňa dokáže vytvoriť pokojnú atmosféru, pretože ponúka čistiace vlastnosti. Niektorí tiež veria, že má moc zosilniť kúzla a dodať energiu do magickej ríše.

Červená živica je dostupná ako u rôznych predajcov, v rôznych formách, veľkostiach a zloženiach. Ako vždy je preto dôležité kupovať kvalitné produkty od renomovaných firiem. Dračia krv je dostupná v obchodoch a online. Treba si vždy overiť zloženie a odporúčania. Nie všetko, čo je červené obsahuje skutočne aj červenú živicu.

Dračia krv – pre koho je určená

Dračia krv je podľa všetkých dostupných informácii a skúsenosti užívateľov nenahraditeľná v každej domácej lekárničke. Ide o doplnok, ktorý (ako sme už spomenuli) je skvelý na liečbu z vnútra i vonka. Používa sa na ťažko hojace rany, odreniny, rezné rany, popáleniny a pod. Všetko, s čím sa počas života pasuje každý človek – malý i veľký.

dračia krv požitie

Kozmetika s Dračou krvou je zase určená pre ľudí so zrelou, suchou, ochabnutou pokožkou, ktorej chýba pevnosť, elasticita a dostatočná úroveň hydratácie. Alebo pre ľudí, ktorí majú problém s ekzémom, psoriázou. Pre tých, ktorí bojujú s herpesmi, bradavičkami alebo majú akné. Je určená aj pre tých, ktorí majú oslabenú imunitu či rôzne tráviace ťažkosti.

Dračia krv pre deti a tehotné ženy

Neexistuje žiadny výskum, ktorý by preukázal, že by bola Dračia krv nebezpečná pre detí alebo dojčatá. Práve preto je najlepšie, aby ste sa podávaniu doplnkov Dračej krvi deťom alebo dojčatám úplne vyhli. Okrem toho je nevhodná i pre tehotné a dojčiace ženy.

Dračia krv – dávkovanie a vedľajšie účinky

Dávkovanie Dračej krvi závisí od viacerých faktorov a to vrátane veku či zdravotného stavu používateľa. Aj keď nebolo hlásených veľa vedľajších účinkov. To však neznamená, že doplnok stravy je úplne bezpečný. Vždy si pozorne prečítajte etikety na produktoch a ak máte nejaké otázky, poraďte sa radšej so svojim lekárom. Hlavne ak pravidelne užívate nejaké lieky, ktoré by mohli byť kontraindikáciou alebo ak trpíte nejakým závažným ochorením.

Dračia krv sa zdá byť pre väčšinu dospelých bezpečná, či už sa pije alebo aplikuje na pokožku. Niektorí výskumníci však tvrdia, že bezpečnosť používania Dračej krvi na koži je stále nejasná. Možno je to tým, že všetky rastlinné živice majú potenciál dráždiť pokožku a môžu u niektorých ľudí vyvolať alergickú reakciu – svrbenie, vyrážky, výsev atď. Dračia krv obsahuje látky, ktoré riedia krv. Vyhnúť by sa jej malí tehotné ženy a deti do 3 rokov.

Neboli hlásené žiadne správy ani o predávkovaní. Aj napriek tomu sa však odporúča používať Dračiu krv opatrne. Uistite sa preto, že presne dodržiavate pokyny na dávkovanie na produktoch. Avšak, opatrní by ste mali byť pri jej aplikovaní, pretože Dračia krv okrem úst zafarbuje všetko čoho sa dotkne.

Dračia krv recenzie a skúsenosti

V posledných rokoch sa o Dračej krvi veľa diskutuje, ale pred tisíckami rokov bola považovaná za poklad. Dračia krv je produkt, ktorý si získava čoraz väčšie uznanie medzi ženami zaujímajúcimi sa o kozmetológiu alebo pri riešení zdravia či imunity. Niektorí predajcovia to však zneužívajú vo svoj prospech. Ak nie ste 100% presvedčení o účinnosti Dračej krvi, možno vám pri rozhodovaní pomôžu recenzie a skúsenosti používateľov.

Dnes je to veľmi populárna magická živica na trhu, ktorá má veľmi silný účinok na telo i dušu o čom svedčia nie len výskumy, ale aj slovenské či zahraničné skúsenosti a recenzie. Podľa týchto informácií by sa mali užívať a používať iba produkty z čistej Dračej krvi, napr. vo forme kvapiek alebo kapsúl, bez alkoholu i prísad alebo ako kadidlo.

Môžete napríklad nájsť také recenzie ako, že si ju pravidelné objednávajú, že nesmie chýbať v domácnosti a má pre mnohých širokospektrálne využitie. Používajú ju napríklad na dezinfekciu kože, na kloktanie pri prechladnutí alebo pri bolestiach žalúdka. Niektorým zabrala na ekzém alebo niektorým paradoxne pomáha pri alergiách, pretože zbavuje pokožku svrbenia. Jednej užívateľke dokonca pomohla zbaviť sa Helicobaktera Pylori.

Samozrejme, na internete nájdete aj ďalšie pozitívne komentáre k tomuto produktu. Negatívne hodnotenia mala prevažne skôr cena. Väčšina ľudí však samotnú Dračiu krv odporúča a nevie si jej účinky vynachváliť. Je však známe, že každá pokožka a organizmus sú iné, preto môže byť aj efektivita pôsobenia mierne odlišná.

NázovPopis a hodnotenie
1.dračia krv advance recenziaDračia krv AdvanceBalenie: 30 ml
Cena: 13 €

★★★★★

2.dračia krv allnature recenziaDračia krv AllnatureBalenie: 30 ml
Cena: 9 €

★★★★★

3.dračia krv salvia paradise recenziaDračia krv Salvia ParadiseBalenie: 50 ml
Cena: 15 €

★★★★★

Dračia krv cena a dostupnosť

Ako pri všetkých produktoch, tak aj tu môžete nájsť produkty menšie, väčšie, lacnejšie a aj drahšie. Všetko záleží od pridaných látok, značky, recenzií a skúsenosti alebo jednoducho od vašich očakávaní. Nezabúdajte na staré známe pravidlo, za kvalitu sa oplatí priplatiť. Kozmetiku, ktorá obsahuje dračiu krv, nájdete v mnohých drogériách a lekárňach. Ostatné produkty sú čoraz dostupnejšie aj v predajniach s prírodnými ošetrujúcimi prípravkami.

Práve kvôli čoraz väčšej popularite máte na výber veľa možností. Ceny Dračej krvi pohybujú od 6 do 30 €. Napríklad na stránke www.grizly.sk môžete nájsť 100% čistú Dračiu krv v 30 ml balení od značky Serafín už za 14 €. Lacnejšou, ale rovnako kvalitnou je aj Allnature Dračia krv 30 ml, ktorú na stránke www.pilulka.sk môžete kúpiť len za 7,96€.

Lacnejšou voľbou, pre zdravú myseľ, je kadidlo. To môžete nájsť už od 2€. Jeho korenistá ľahká vôňa zbavuje vraj negatívnej energie, pozitívne vplýva na telo i myseľ. A pre takéto blahodarne účinky je to rozhodne veľmi nízka cena. Podobným produktom je aj esenciálny olej z obsahom Dračej krvi, ktorý je však o trochu drahší.

Najdôležitejšie je sledovať percento živice prítomnej v Dračej krvi. To vám prezradí, koľko Dračej krvi obsahuje a teda akú má potenciu. Existuje veľa rôznych typov, ktoré obsahujú veľmi málo alebo žiadnu Dračiu krv, takže buďte opatrní.


Záver

Ako ste už mohli zistiť, na rozdiel od zdania nie je Dračia krv magickým elixírom zo sveta Zaklínača. Je to extrakt získaný zo živice stromu Croton Lechleri. Zároveň je Dračia krv je jedným z najstarších liečivých rastlín. Ako 100% prírodný extrakt z dreva vo forme šťavnatej tmavočervenej živice prináša človeku dlhovekosť a dobré zdravie. Táto tmavo červená živica je považovaná za bezpečnú s veľmi malým počtom vedľajších účinkov.

V každom prípade, možno nepochádza z mýtického zvieraťa, ale aj napriek tomu má obrovskú moc. Privoláva hlbokú mágiu so svojou bohatou vôňou, silnou ochranou a liečivou silou. To sa neodráža len v bájkach okolo neho, ale aj v jeho protizápalových a antimikrobiálnych vlastnostiach. Vyskúšajte na vlastnej koži blahodarné vlastnosti tejto zázračnej živice.

3.5/5 - (10 votes)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *