Koloidné striebro – vychvaľované prírodné riešenie (skúsenosti, recenzie)

Striebro – viac ako len vzácny kov? Nie je to neznáma značka. Mnohí  žiaľ poznajú striebro len ako príbor alebo ako šperk. No tento kov sa v minulosti používal aj na iné účely. Pri hľadaní ochrany pred patogénnymi vírusmi a baktériami sa však striebru v posledných rokoch opäť venuje veľká pozornosť. Prečo?

Jednoduchá suspenzia mikroskopických častíc striebra v ultra čistej vode, nič viac. Volá sa koloidné striebro a je to údajne jeden z najlepších prírodných liekov, aké existujú. Koloidné striebro je prírodné bohatstvo, ktoré slúži ako antibiotikum a je schopné prekonať 650 ochorení, no napriek tomu nie je považované za bezpečné a je pod tvrdou kontrolou. V niektorých krajinách je dokonca jeho predaj zakázaný.

NázovPopis a hodnotenie
1.Koloidné striebro advance recenzieKoloidné striebro AdvanceBalenie: 1000 ml
Koncentrácia: 20 ppm
Cena: 22 €

★★★★★

2.pharma activ koloidne striebro recenziePharma Activ Koloidne striebroBalenie: 500 ml
Koncentrácia: 25 ppm
Cena: 12 €

★★★★★

3.koloidne striebro n sprej recenzia KOLOIDNÉ STRIEBRO N sprejBalenie: 30 ml
Koncentrácia: 10 ppm
Cena: 6 €

★★★★★

Koloidné striebro ADVANCE 1000 ml

Koloidné striebro advance recenzie

V prípade koloidného striebra Advance ide o produkt čistoty 99,99 %. Častice koloidného striebra sa v ňom nachádzajú v koncentrácii 20 ppm, čo znamená veľkosť v rozmedzí 3-38 nm.

Je to kozmetický prípravok určený na čistenie a regeneráciu pleti, ktorý je naozaj účinný. To netvrdí len výrobca, ale aj množstvo zákazníckych hodnotení.

Neobsahuje žiadne konzervačné látky, ani farbivá a cena je za daný objem viac ako priateľská.

Výrobca: Nutraceutics Advance

Zloženie:  Koloidné striebro (nano) 99,99 %, demineralizovaná voda vodivosť 0,5 μS.

Balenie: 1000 ml

Použitie: nanášajte priamo na pokožku ráno a večer

Cena: 22,50 €

Kde kúpiť:koloidne-striebro.nutraceutics.sk


Pharma Activ Koloidné striebro Ag100 hustota 25ppm 500 ml

pharma activ koloidne striebro recenzie

Koloidné striebro mimoriadne vysokej hustoty – 25 ppm určené na čistenie tváre a  ošetrenie pokožky celého tela. Aplikácia je veľmi jednoduchá – prípravok sa čistým tampónom nanesie na umytú a odlíčenú pokožku.

Produkt je efektívny aj pri upokojení podráždenej a začervenanej pokožky. Žiaľ, hodnotenia zákazníkov zatiaľ nie sú dostupné.

Výrobca: Trixie

Zloženie:  Koloidné striebro hustota 25 ppm

Balenie: 500 ml

Použitie: nanášajte priamo na umytú a odlíčenú pokožku ráno a večer

Cena: 12,49 €

Kde kúpiť: benulekaren.sk

Výhody

 • vysoká hustota
 • primeraná cena
 • vhodné na podráždenú, začervenanú pokožku

Nevýhody

 • zatiaľ žiadne hodnotenia

KOLOIDNÉ STRIEBRO N sprej 10 ppm 30 ml

koloidne striebro n sprej recenzia

Produkt určený na kozmetické účely s nižšou hustotou v praktickom balení s rozprašovačom.

Pôsobí antibakteriálne, antimykoticky aj proti vírusom. Je vhodný na ošetrenie rezných rán, popálenín, aj podráždenej pokožky. Podporuje regeneráciu kožného tkaniva a súčasne sterilizuje ošetrovanú oblasť.

Výrobca: R.K. s.r.o.

Zloženie:  Koloidné striebro hustota 10 ppm

Balenie: 500 ml

Použitie: 1 – 2 krát denne

Cena: 5,99 €

Kde kúpiť: benulekaren.sk

Výhody

 • ideálna súčasť domácej lekárničky
 • malé balenie za primeranú cenu na príležitostné použitie
 • praktická forma spreju

Nevýhody

 • zatiaľ žiadne hodnotenia

Čo je to koloidne striebro

Koloidné striebro je stopový prvok na báze čistého striebra. Pozostáva z veľmi jemných častíc suspendovaných v dvakrát destilovanej vode. Predáva sa v bio obchodoch aj na internete, nikdy ho však nenájdete v lekárňach.

Koloidné striebro je čisto prírodná látka, ktorá sa používa už viac ako 100 rokov. Predtým, ako bolo koloidné striebro nahradené modernými antibiotikami, bola strieborná voda mimoriadne populárna v medicíne a farmácii.

História koloidného striebra

Od staroveku si ľudstvo cenilo striebro. Bolo to pre jeho antimikrobiálne a zdraviu prospešné vlastnosti. Aj preto si vtedy bohatí ľudia ukladali jedlo a tekutiny do strieborných nádob, aby ich udržali čerstvé. Dokonca aj jedli zo strieborných podnosov pomocou strieborného riadu i príboru alebo pili zo strieborných pohárov.

Medzi prvé zaznamenania o použití striebra ako lekárskeho ošetrenia sa datuje čas dynastie Han v Číne a to v roku 1500 pred Kristom. Napokon sa na začiatku 20. storočia od jeho používanie rýchlo upustilo, pretože boli objavené antibiotiká. Navyše sa zistilo, že sú účinnejšie ako koloidné striebro pri liečbe zdravotných stavov a chorôb.

Avšak, od roku 1990 sa koloidné striebro začalo opäť presadzovať ako alternatívna medicína. Dnes je dôležitým prostriedkom v alternatívnej medicíne, najmä s antibakteriálnymi, ale aj antivírusovými účinkami. Avšak, nie je to doplnok stravy. Mal by sa preto používať prerušovane a len špecificky. Niektorí predajcovia tvrdia, že pomáha liečiť stavy ako HIV, lymská borelióza, tuberkulóza alebo dokonca aj rakovina. Žiadny výskum však tieto tvrdenia nepodporuje.

Ako sa vyrába koloidné striebro

Koloidné striebro sa získava 100% prírodným procesom. Vzniká extrakciou častíc striebra po malých elektrických výbojoch. Ide o proces, ktorý už v prírode existuje a ktorý pozostáva z reprodukovania javu zodpovedného za prítomnosť striebra v morskej vode po elektrických výbojoch spôsobených búrkami.

Na jeho výrobu musí byť použitá čistá voda. Čistota je nevyhnutná aj u elektród a striebra použitých na jeho výrobu a to pre dosiahnutie čo najlepšieho terapeutického výsledku. Aby sa v roztoku nevytvárali nežiaduce prvky, musia chemické vlastnosti vody a stupeň čistoty elektród zodpovedať určitým kritériám. Okrem toho, koloidné častice musia byť dostatočne jemné, aby sa medzi sebou nezlepili (jav zrážania).

Bezpečnosť koloidného striebra a formy koloidného striebra

V Roku 1999 Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vyhlásil koloidné striebro za nebezpečné. Preto FDA neschválila žiadne nové lieky na báze koloidného striebra na trhu. Napriek tomu je ponuka na internete obrovská. Aj napriek tomu sa však tento produkt stále bežne predáva .

Každá spoločnosť, ktorá ho vyrába a propaguje na prevenciu alebo liečbu chorôb, musí pred uvedením na trh prejsť schválením FDA. V opačnom prípade sa výrobok považuje za nesprávne označený a podlieha regulačným opatreniam. Za nebezpečné označili koloidné striebro aj iné krajiny, vrátane Slovenska. Klinickým testovaním neprešli doplnky s koloidným striebrom na vnútorne použitie, dostupné sú len na vonkajšie použitie.

Formy koloidného striebra

Údajné zázračné koloidné striebro je dostupné od veľkého množstva výrobcov a to v rôznych koncentráciách, farbách a variáciách produktov. Väčšina je v tekutej forme. Môžete ho však nájsť ako: mydlá, ústnu vodu, očné kvapky, telové mlieka, kvapky proti kašľu i nosový koloidné striebro sprej.

koloidne striebro sprej

Koloidne striebro účinky

Koloidné striebro pozostáva z drobných čiastočiek striebra v tekutine, ktorá je niekedy propagovaná na internete ako doplnok stravy, ktorý sľubuje veľa pozitívnych účinkov. Striebro nemá žiadnu známu funkciu alebo výhody v tele, keď sa užíva ústami. Napriek všetkému predajcovia i výrobcovia sľubujú takéto pozitívne účinky, no žiaden výskum ich nepotvrdzuje:

 1. Antibakteriálny a antivírusový účinok: Koloidné striebro je vraj schopné bojovať aj s baktériami odolnými voči antibiotikám.
 2. Hojenie rán: Koloidné striebro stimuluje hojenie kože a mäkkých tkanív. Tento liek je účinný pri liečbe popálenín alebo kožných lišajov. Má upokojujúci účinok na pokožku s ekzémom a psoriázou. Napríklad, niekoľko kvapiek koloidného striebra aplikovaných na obväz vraj urýchľuje hojenie rán.
 3. Liečba chorôb nosohltanu: Medzi najobľúbenejšie použitie koloidného striebra patrí práve v kvapkách do nosa. Takéto kvapky sa používajú na liečbu zápalových procesov v nosových dutinách. Môžu to byť aj výplachy alebo špeciálne spreje. Nosné kvapky so striebrom môžu byť vraj aj užitočné pre alergikov.

Okrem toho výrobcovia často tvrdia, že ich prípravok s obsahom koloidného striebra hovoria, že dokáže liečiť Covid 19, rakovinu, HIV/AIDS, herpes, pásový opar. Ďalej je koloidne striebro na akné alebo rôzne očné problémy. Žiaľ, nie je známe koľko koloidného striebra môžete užívať, aby vám neublížilo. No podľa získaných informácií sa môže hromadiť v tkanivách vášho tela v priebehu mesiacov alebo rokov.

Čo na účinky koloidného striebra hovorí veda?

Ako sme už napísali vyššie, mnoho ľudí používa koloidné striebro pri prechladnutí, na hojenie rán, posilnenie imunitného systému a boj proti rôznym zápalom. Avšak, okrem FDA aj Národné centrum pre doplnkové a integrované zdravie (NCCIH), uvádza, že koloidné striebro môže spôsobiť vážne problémy. Podľa nich neexistujú žiadne presvedčivé vedecké dôkazy o jeho účinnosti. Neexistujú dokonca ani žiadne vedecké poznatky o prospešných účinkoch pri jeho pití, ale naopak.

Vedľajšie účinky

Striebro v koloidnom striebre sa ukladá do pokožky, vďaka čomu môže byť naozaj nebezpečné. Podľa dôveryhodného zdroja, NCCIH, môže pravidelné užívanie koloidného striebra spôsobiť závažné vedľajšie účinky:

 1. Najznámejším vedľajším účinkom je Argýria: je to získaný stav spôsobený vystavením alebo požitím striebra a spôsobí, že pokožka alebo oči človeka nadobudnú trvalý strieborno-modrý odtieň.
 2. Znížená schopnosť absorbovať určité lieky, ako sú antibiotiká, ktoré môžu liečiť bakteriálne infekcie a tyroxíny, ktoré môžu liečiť nedostatky štítnej žľazy.
 3. Môže spôsobiť smrteľnú otravu.
 4. Svalová slabosť, problémy s obličkami a neurologické poškodenie.

Ako si vybrať koloidné striebro?

Kvalitné koloidné striebro okrem koncentrácie spoznáte aj podľa:

 • farby: mal by byť jemne zlatistej farby
 • chuti: Musí mať jemne kovovú chuť .

Pre dobré skladovanie na niekoľko mesiacov by mali byť fľaše chránené pred svetlom a roztok by mal byť skladovaný v tmavej sklenenej fľaši. Môže nájsť koloidné striebro 25ppm alebo koloidné striebro 45ppm.

Ako sa koloidné striebro používa ?

Existuje veľa tipov na použitie: lokálna aplikácia, ústne vody, vnútorne použitie, vnútorne v kvapkách. Potom koloidné striebro sprej do nosa alebo zvonka vo forme krému alebo gélu. Všetky tieto použitia by sa však mali zvážiť pre nedostatok preukázanej účinnosti. Aj napriek tomu môžete nájsť na internete postup a zásady pri užívaní tohto striebra.

Napríklad sa odporúča skladovať koloidné striebro v sklenenej nádobe (a najmä nie plastovej) mimo dosahu svetla a pri izbovej teplote. Neodporúča sa výrobok riediť a pri akomkoľvek použití nepoužívajte kov. Okrem toho sa môže uchovávať dva roky neotvorený a jeden rok po otvorení. Nepite z fľaše, mohli by ste ju kontaminovať. Nechajte tekutinu v ústach niekoľko minút. To podporí asimiláciu stopového prvku v tele.

Mal by byť hodinu odstup pri užívaní iných liekov a 20 minút pri doplnkoch stravy. Odstup by sa mal dodržiavať aj pri jedle. Najlepšie je užívať koloidné striebro medzi jedlami: 15 minút pred alebo 2 hodiny po.

Recenzie a skúsenosti s používaním koloidného striebra

Napriek vedľajším účinkom a obmedzeniam, je tento strieborný „zázrak“ medzi ľuďmi stále populárny. Ako však pri každom produkte, prírodnom alebo chemicky upravenom, aj tu sa nájdu ľudia, ktorí sú skeptickí, obozretní, ktorí ho nikdy nevyskúšajú. Potom sú tu na druhej strane takí, ktorí to riskli, vyskúšali ho na niektorí zo 650 problémov, ktoré údajne lieči a boli pozitívne prekvapení.

Napríklad na stránke Modrýkonik môžete nájsť mnoho diskusii, kde sa užívatelia delia o svoje skúsenosti a cenné rady s používaním koloidného striebra. Medzi najzaujímavejšie informácie bolo, že veľa užívateliek mala doma koloidné striebro v plastovej svetlej fľaške, pričom sa vyslovene odporúča ho mať v tmavej sklenej fľaške.

Na druhej sa našli užívatelia, ktorí naň nedajú dopustiť a siahajú po ňom hneď pri nádche alebo prechladnutí. Používajú ho predovšetkým koloidne striebro do hrdla, na kloktanie a koloidné striebro do nosa. Prvé účinky koloidného striebra sa objavia podľa nich hneď na druhý deň.

Informácie o tomto striebre môžete nájsť aj na ďalších stránkach. V diskusii na stránke primar.sme.sk môžete nájsť skúsenosti ako napríklad, že niektorým pomohli obklady na rany alebo ekzém. U niektorých sa stalo koloidné striebro náhradou antibiotík.

Pokiaľ sa rozhodnete koloidné striebro vyskúšať, môžete nájsť kvalitné produkty na stránke Prezdravie.sk, kde sú uverejnené zároveň aj pozitívne skúsenosti. Medzi ďalšie pozitívne skúsenosti patrí aj rýchla liečba obličiek, používanie namiesto pleťovej vody na mastnú pleť alebo celkové spokojnosti zákazníkov. Každopádne si koloidné striebro kupujte od dôveryhodných zdrojov, prečítajte si dostatok informácii o samotnom koloidnom striebre a prejdite si viacero recenzii.

Záver

Koloidné striebro má síce ako liečivo dlhú tradíciu, no mnohé jeho účinky neobstoja v modernom vedeckom skúmaní. Testy vo viacerých laboratórnych podmienkach síce ukázali, že strieborná voda môže pôsobiť proti baktériám, doteraz však nebol predložený žiadny dôkaz, ktorý by potvrdil účinok na ľudský organizmus. V Európskej únii a niektorých ďalších krajinách, nie je povolené koloidné striebro na vnútornú spotrebu.

Ak to napriek tomu chcete urobiť, mali by ste si dávať pozor na dávkovanie. Na pokožku však môže byť jeho aplikácia však celkom prospešná. Avšak, nakoľko môže niektoré striebro prechádzať placentou, čo môže negatívne ovplyvniť zdravie dieťaťa, tento doplnok sa neodporúča tehotným a dojčiacim že alebo malým deťom. Vždy sa však poraďte so svojim lekárom či lekárnikom.

Zdroje:
https://www.healthline.com/nutrition/colloidal-silver

https://www.verywellhealth.com/colloidal-silver-what-you-need-to-know-89555

https://www.nccih.nih.gov/health/colloidal-silver

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324793#uses-and-alleged-benefits

4.5/5 - (2 votes)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *