Vitamíny na vlasy Donna Hair Forte – recenzie a skúsenosti

Naša pokožka, vlasy a nechty výrazne formujú našu prirodzenú krásu, na ktorej sa podieľajú aj naše telesné bunky. Taký malý regeneračný zázrak – vlasy dostávajú živiny cez krvný obeh. To znamená, že zdravý životný štýl je nevyhnutný pre krásnu pleť, vlasy a nechty.

donna hair forte recenzia

Náš TIP:
Donna Hair skončilo v našom porovnaní na prvom mieste. Aké hodnotenie sme priradili ďalším doplnkom výživy na podporu kvality vlasov sa dozviete v našom článku.

Donna hair forte, najkomplexnejšia starostlivosť o vaše vlasy, je cenným doplnkom stravy. Tento balíček trvalo podporuje zdravú pokožku hlavy, rýchlejší rast a zdravé vlasy zvnútra. Mikroživiny, ktoré obsahuje, sa cez krvný obeh dostávajú do hlbších vrstiev pokožky až ku korienkom vlasov.

Kapsule Donna hair forte boli špeciálne vyvinuté so vzorcom živín, stopových prvkov, vitamínov a aminokyselín, aby vášmu telu poskytli optimálny a bohatý prísun. Tablety sú vegánske a bez nepotrebných alebo geneticky modifikovaných zložiek. Denne odporúčanie je užívať 1 kapsulu denne. Ak však chcete rýchlejšie vidieť výsledky, môžete užívať aj 2 denne.

Vitamíny na vlasy Donna Hair Forte
 • Cena
 • Zloženie
 • Balenie
 • Dávkovanie
 • Spokojnosť užívateľov
4.2

Celkové hodnotenie

Medzi najvyhľadávanejšie produkty na vlasy patrí právom Donna hair. Svedčí o tom mnoho recenzii a spokojných skúsenosti užívateľov. Môže za to jej bohaté prírodné zloženie. Dokonca je aj jeho cena prijateľná. Často označovanou nevýhodou sú však tabletky – ich veľkosť a chuť. No vo väčšine prípadov to za ten efekt stálo.

Avšak, len pravidelným užívaním takzvaných vlasových vitamínov dokážete optimálne zásobiť vlasové korienky dôležitými živinami. Ide o jednoduché vitamínové doplnky, vďaka ktorým môžu byť vlasy zdravšie s dostatkom vitamínov, minerálov a živín. Cielená kombinácia kapsúl Donna hair Forte na udržanie zdravých štruktúr pokožky hlavy, vlasov preto zahŕňa tieto dôležité zložky. Donna hair zloženie:

 • Extrakt z pŕhľavy dvojdomej

Žihľave sa často ľudia vyhýbajú pre jej štipľavé chĺpky, ktoré môžu pri dotyku spôsobiť nepríjemné pupenčeky na pokožke. Prípravky zo žihľavy však posilňujú, vyživujú vlasy. Starajú sa o pokožku i pokožku hlavy, vlasy a nechty. Extrakt zo žihľavy okrem to zabraňuje vypadávaniu vlasov a pôsobí proti lupinám.

 • Praslička roľná

Praslička roľná patrí už niekoľko storočí medzi najznámejšie liečivé rastliny. Keďže celoročná bylina má aj čistiace schopnosti, používa sa aj ako prírodný čistiaci prostriedok. Praslička roľná má obzvlášť vysoký obsah kyseliny kremičitej, ktorá sa často využíva v kozmetickom priemysle na spevnenie pokožky a vlasov. Vo väčšine prípadov sa teda extrakt z prasličky roľnej používa práve tam, kde dochádza k vypadávaniu vlasov, a to na pokožku hlavy.

 • Vitamín A

Vitamín A (retinol) je jedným z najdôležitejších vitamínov pre zdravý a rýchly rast vlasov. Tento vitamín zaisťuje, že vlasy budú silné a pružné. Pri správnom množstve môže vitamín A urobiť vlasy silnejšie a hustejšie. Retinol môže tiež pomôcť udržať vlasy hydratované alebo zabrániť ich lámavosti.

 • Vitamín B5

Kyselina pantotenová alebo teda Vitamín B5 taktiež patrí medzi veľmi dôležité vitamíny pre zdravé a krásne vlasy. Vitamín B5 posilňuje vlasovú štruktúru, reguluje tvorbu kožného mazu a zároveň chráni pokožku hlavy pred rôznymi zápalmi. Pokožka potrebuje kyselinu pantotenovú na jej obnovu, ale aj na rast vlasov.

 • Zinok

Zinok sa podieľa na mnohých metabolických procesoch, ktoré ovplyvňujú zloženie a štruktúru vlasov. Stopový prvok pôsobí na rast vlasov ako hnojivo. Zabezpečuje zdravú pokožku hlavy, chráni pred škodlivými vplyvmi prostredia a je nevyhnutným stavebným materiálom pre husté, silné vlasy. Podieľa sa na tvorbe keratínu a kolagénu. Keratín je najdôležitejším stavebným materiálom pre naše vlasy. Kolagén zaisťuje silné vlasy.

 • Biotín

Biotín, ktorý je označovaný ako vitamín krásy alebo ako vitamín B7, je vo vode rozpustný vitamín. Významne prispieva k udržaniu zdravia vlasov, pretože sa podieľa na tvorbe keratínu – základnej látky našich vlasov a nechtov.

 • Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice sú prírodným doplnkom stravy, výborným zdrojom vitamínov B a nie sú určené len na varenie piva. Pivovarské kvasnice majú pozitívny vplyv na zdravie našich vlasov. Pokožku hlavy, ale aj samotné vlasy robia odolnejšími. Posilňujú vlasové korienky, čím sa znižuje ich vypadávanie. Vďaka nim vyzerajú vlasy lesklejšie a zdravšie.

 • Kyselina listová

Kyselina listová patrí do skupiny vitamínov B. Nazýva sa aj vitamín B9 alebo vitamín B11 a hrá ústrednú úlohu v zásobovaní živinami. Bunky sa bez tohto vitamínu nemôžu deliť ani obnovovať. Kyselina listová je tak zodpovedná aj za rast zdravých vlasov, nechtov a pokožky. Vďaka nej vlasy rastú zdravo a aj rýchlejšie.

 • Inositol

Inositol je látka podobná vitamínu, ktorá je málo známa. Tento vitamín je nevyhnutný pre zdravie vlasov, chráni folikuly pred poškodením buniek.

 • Kremík

Tento stopový prvok má obrovský talent – pomáha k lesklým vlasom, zdravým nechtom a pevnejšiemu spojivovému tkanivu. Vysoký obsah kremíka zabraňuje lámavosti vlasov a posilňuje ich. Vďaka svojim sírnym zlúčeninám rastú vlasy hrubšie od korienkov.

 • PABA

PABA je skratka pre kyselinu para-aminobenzoovu – Vitamín B10. Tento vitamín je dôležitým stavebným kameňom pre tvorbu kyseliny listovej mikroorganizmami. Avšak, pre svoje podporné a pigmentačné vlastnosti sa považuje aj za vitamín pokožky a vlasov. Udržuje zdravú pokožku hlavy i zdravé vlasy. Má však aj ochranný účinok proti UV žiareniu.

 • Aminokyseliny – metionín, cysteín a tyrozín

Metionín je považovaný za jednu z najúčinnejších aminokyselín proti vypadávaniu vlasov. Zároveň sa podieľa aj na tvorbe ďalšej aminokyseliny: cysteínu Tieto dve aminokyseliny spolu tvoria keratín, hlavnú zložku našich vlasov. Sú preto nevyhnutné pre zdravé vlasy. Tyrozín pomáha vlasom dodať farbu.

Výhody:

 • jednoduché užívanie
 • prírodné zloženie Donna hair forte
 • viditeľné účinky

Nevýhody:

 • cena
 • chuť
 • veľkosť tabletky na vlasy

Donna hair forte účinky fungujú na štyroch princípoch:

 1. GROW ACTIVE – výživa a rast: Kyselina listová hrá ústrednú úlohu v zásobovaní živinami, bunky sa bez vitamínu nemôžu deliť ani obnovovať. Aj extrakt z obilných klíčkov zabezpečuje výživu. Biotín sa podieľa na tvorbe keratínu, posilňuje vlasové folikuly. Zinok, Inozitol, kyselina pantoténová a pivovarské kvasnice sú bohaté na B komplex. To znamená, že stimulujú rast vlasov a zabraňujú ich vypadávaniu. Všetky tieto zložky v Donna hair forte majú jedinečnú úlohu: Podporujú rast vlasov a pomáhajú zabraňovať ich zvýšenému vypadávaniu.
 2. QUALITY ACTIVE – sila a pevnosť: Aminokyseliny, ktoré tieto kapsule obsahujú, sa podieľajú na takmer všetkých dôležitých procesoch v našom tele. Metionín, cysteín a tyrozín majú priamy vplyv na naše vlasy: robia ich silnejšími a dodávajú im dôležité živiny. Vysokoúčinný kremík vo forme kyseliny kremičitej zároveň zabezpečuje pevnosť a pružnosť tkanivových štruktúr.
 3. SKIN ACTIVE – pokožka hlavy: Zdravá pokožka hlavy je nevyhnutná pre zdravé, krásne vlasy. Donna hair forte sa stará aj o kvalitu pokožky hlavy. Napríklad zinok reguluje tvorbu kožného mazu, vitamín A zabraňuje suchej koži a tvorbe lupín. Inozitol má zase upokojujúci účinok.
 4. COLOR ACTIVE – farba a lesk: Kapsule Donna hair forte obsahujú aj zmes látok, ktoré zabezpečujú aj kvalitu farby vlasov a lesk. Aminokyselina Tyrozín je dôležitá pre tvorbu vlasového pigmentu. Trojica kyselín – kyselina listová, pantoténová (B5) a paraaminobenzoová (PABA), a biotín zvyšujú sýtosť prirodzenej farby vlasov, pôsobia preventívne proti rýchlemu šediveniu. Okrem toho vyživujú korienky vlasov.

Skúsenosti užívateľov – Donna hair forte recenzie

Donna hair forte je komplexný prístup k dosiahnutiu dlhších a silnejších vlasov zvnútra. Tento doplnok, ktorý sa odporúča užívať jeden krát denne, je vedecky formulovaná zmes dôveryhodných bylín, vitamínov a minerálov. S týmito vlasovými kapsulami doplníte potrebný obsah živín, dodáte pokožke hlavy cenné živiny a pozitívne podporíte vlasy zvnútra.

Nakoľko ide o prírodný produkt s bohatým zložením, ohlasy sú naň prevažne pozitívne. Užívanie prípravku ma podľa recenzii na portály Heuréka pozitívny vplyv na zdravie vlasov. Podľa získaných informácií od užívateľov na internete, môžu vlasy vďaka zloženiu kapsúl pôsobiť oveľa silnejšie a lesklejšie. Okrem toho by sa aj vypadávanie vlasov malo určitým spôsobom obmedziť, ak je teda spôsobené nedostatkom živín.

donna hair uzivatelske skusenosti a recenzie

Zdroj: heureka.sk

Produkt Donna hair forte môžete nájsť aj v mnohých internetových lekárňach. Práve to by vás mohlo presvedčiť, pretože tam môžete nájsť mnoho pozitívnych recenzii. Väčšina užívateľov Donna hair forte odporúča. Medzi nevýhody a negatíva, ktoré uviedli patrí napríklad, že kapsule sú veľké, majú zlú chuť, musia sa brať dlhšie obdobie. Našlo sa však aj pár takých, ktoré uvádzajú, že nefungujú.

Zdroje:
https://vitaminymineraly.sk/

www.heatline.com

https://www.hgspecialist.com/blogs/ingredients/7-important-vitamins-and-minerals-against-hair-loss

https://www.haircycle.com/blog/hair-loss/vitamins-for-hair-loss

4.5/5 - (2 votes)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *