Kĺbová výživa Animal Flex – recenzia, dávkovanie a cena

Artritida je obrovský celosvetový problém. Vedci predpokladajú, že ňou v určitej forme trpí až 25 % populácie, čím sa zaraďuje do prvej desiatky najčastejšie sa vyskytujúcich chorôb. Zvyčajne je spôsobená mechanickým opotrebovaním chrupavky a spojivového tkaniva v kĺboch.

animal flex recenzia

Vzhľadom na prevalenciu bolesti kĺbov mnoho spoločností prišlo s produktmi, ktoré tvrdia, že redukujú a zabraňujú bolesti kĺbov v dôsledku artritídy. Avšak mnohé z nich, hoci tvrdia, že pomáhajú pri bolesti, nie sú ničím iným ako placebom.

Náš dnešný článok bude venovaný tabletkám Universal Animal Flex, vrátane ich výhod, nevýhod, zloženia aj účinkov. Naša recenzia vám tento doplnok výživy na kĺby detailne predstaví a prezradí, aké benefity pre vás môže znamenať jeho užívanie.

Animal Flex - recenzia
 • Účinky
 • Zloženie
 • Jednoduchosť užívania, chuť
 • Cena
4.3

Celkové hodnotenie

Ak potrebujete doplnok, ktorý môže podporiť  regeneráciu a zdravie vašich kĺbov, najmä po vysoko intenzívnom tréningu, potom je Animal Flex skvelou voľbou. Používa kvalitné ingrediencie, má veľa pozitívnych používateľských recenzií a je vyrobený spoločnosťou s dlhou a pôsobivou históriou výroby doplnkov výživy pre športovcov.

Výhody

 • jedinečné zloženie
 • overená značka
 • veľmi pozitívne hodnotenia zákazníkov
 • podporuje imunitný systém, redukuje únavu a vyčerpanie
 • dobre sa vstrebáva

Nevýhody

 • kurkuma môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť
 • obsahuje morské plody (chondroitín) – nevýhoda pre alergikov
 • užíva sa denne až 8 kapsúl
 • tablety môžu spôsobovať problémy pri prehĺtaní

Účinky

Tabletky Animal Flex majú za úlohu predovšetkým znižovať zápal v kĺboch a stimulovať tvorbu a údržbu chrupavky.

Animal Flex kĺbová výživa je špeciálne vyvinutá pre športovcov, ale je vhodná pre kohokoľvek. Balíčky s tabletami majú poskytovať lubrikáciu a odpruženie kĺbov pre vzpieračov, bežcov na dlhé trate a všetkých aktívnych ľudí, ktorí obzvlášť zaťažujú svoje spojivové tkanivá.

Výrobca Animal Flex uvádza, že to nie je len protizápalový prostriedok na zmiernenie bolesti, ako mnohé doplnky kĺbovej výživy, ale poskytuje aj nutričnú podporu potrebnú na vybudovanie silnejších a zdravších spojivových tkanív.

Mali by sme však upresniť, že Animal Flex zvláda iba bolesť, ktorá vzniká v dôsledku prísne mechanického opotrebenia kĺbov. Bolesť kĺbov môže byť spôsobená rôznymi ďalšími základnými stavmi, ako sú napríklad autoimunitné choroby.

Možné vedľajšie účinky

Zložka, ktorá môže spôsobiť problémy, je kurkuma. Môže vyvolať nevoľnosť, hnačku a žalúdočnú nevoľnosť, ak na ňu nie ste zvyknutí. Tieto príznaky by mali po niekoľkých dňoch zmiznúť.

Zloženie

Jedinečné zloženie prípravku tvoria tieto ingrediencie:

 • Vitamín C – jeden z najdôležitejších vitamínov pre imunitný systém tela, zdravie kostry a celkovú pohodu. S vitamínom C nie sú spojené žiadne závažné vedľajšie účinky.
 • Vitamín E – ďalší hlavný stavebný prvok tela. Vitamín E je kľúčom k zdraviu pokožky, kostí a vlasov a zohráva úlohu aj pri stabilizácii nálady.
 • Zinok – považuje sa za jeden zo základných stopových prvkov tela. Je dôležitou súčasťou imunitnej funkcie, zrážanlivosti krvi a funkcie štítnej žľazy.
 • Selén – minerál, ktorý je zodpovedný za množstvo základných telesných procesov, ktorý sa uplatnil pri liečbe aterosklerózy, osteoartritídy a makulárnej degenerácie.

Užívanie selénu nemá žiadne následky pri krátkodobom užívaní, lekári však neodporúčajú jeho dlhodobé alebo pravidelné užívanie. Selén môže dosiahnuť toxické hladiny v krvi a mať následky ako: cukrovka, vypadávanie vlasov, biele pruhy na nechtoch, zápal nechtov, cesnakový dych, tremor, problémy s pečeňou, problémy s obličkami

 • Mangán – minerál nachádzajúci sa v orechoch a zelenej zelenine, ktorý je jednou zo základných živín tela. Je dôležitou súčasťou regulácie cholesterolu, spracovania sacharidov a tvorby kostí.
 • Glukozamín – jedna z najúčinnejších zložiek produktov pre zdravie kĺbov, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Glukozamín je dôležitou súčasťou schopnosti tela tvoriť a reparovať chrupavku, hlavnú zložku kĺbových tkanív.
 • MSM – nachádza sa v zelenom ovocí, rastlinách a zelenine a má vysoký obsah síry. Má antioxidačné a protizápalové vlastnosti podobné glukosamín sulfátu a môže zmierniť príznaky osteoartritídy, zlepšiť zdravie kĺbov a ponúknuť telu ďalšie antioxidačné vlastnosti..
 • Chondroitín sulfát A a C –  je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele a je jednou z hlavných zložiek chrupavky. Doplnenie chondroitínu môže byť užitočné na zmiernenie bolesti a stuhnutosti kĺbov, ako aj na zmiernenie príznakov osteoartritídy.

Rôzne chondroitín sulfáty môžu mať rôzne účinky, pričom chondroitín A je najúčinnejší pre svoje vlastnosti podporujúce tvorbu kolagénu, ale je tiež potenciálne schopný spôsobiť najväčší katabolický účinok.

 • Zázvor – Koreň zázvoru je obľúbený ako suplement pre svoje silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Môže pomôcť zabrániť oxidačnému poškodeniu kĺbov, znížiť hladinu cholesterolu, posilniť imunitný systém a podporiť lepšie trávenie.

Do doplnkov sa pridáva sa aj pre svoju schopnosť zvýšiť biologickú dostupnosť ostatných zložiek v nich.

 • Ľanový olej – získava sa zo semien ľanu a bežne sa používa v doplnkoch výživy, pretože obsahuje kyselinu alfa linolovú. Táto môže pomôcť pri regulácii glukózy v krvi, krvného tlaku a cholesterolu a je užitočná pri liečbe cukrovky a metabolického syndrómu.
 • Cetyl myristoleát – je ester s mononenasýtenou mastnou kyselinou a alkoholom. Štúdie ukázali, že má schopnosť premazávať kĺby a znižovať zápal, pričom pomáha liečiť fibromyalgiu, artritídu a iné muskuloskeletálne stavy.
 • Kurkuma – koreň kurkumy je používaný už po stáročia , pretože obsahuje kurkumín, ktorý je úžasným protizápalovým činidlom a bohatým zdrojom antioxidantov. Dokáže úplne neutralizovať voľné radikály v tele, čím bráni tomu, aby spôsobovali poškodenie našej chrupavky, kĺbov a orgánov.
 • Extrakt z Boswellia Serrata – je živica získaná zo stromu kadidlovníka. Dlho používaná v ajurvédskej medicíne na zníženie zápalu kĺbov, zmiernenie príznakov osteoartritídy a dokonca zmiernenie opuchu mozgu.

Žiaľ, väčšina štúdií je v počiatočnom štádiu a žiaden z týchto benefitov nebol presvedčivo preukázaný.

 • Kvercetín – Kvercetín je bioflavonoid nachádzajúci sa v ovocí a zelenine, ako sú jablká alebo cibuľa. Štúdie ukázali, že môže mať protizápalové, antioxidačné a antiarterogénne účinky na bunky.
 • Bromelain – je enzým nachádzajúci sa v ananásoch. Môže podporovať trávenie a metabolizmus bielkovín v žalúdku, zmierňovať pálenie záhy, posilňuje imunitný systém a funguje ako protizápalový prostriedok proti bolesti.
 • Kyselina hyaluronová – je prirodzene sa vyskytujúca látka v tele, ktorá pomáha premazávať a tlmiť kĺby a udržiavať bunky hydratované.
 • Extrakt z čierneho korenia – zvyšuje vstrebateľnosť zložiek prípravku

Animal Flex – dávkovanie

Odporúčaná dávka je jeden balíček denne – obsahuje 8 kapsúl – počas jedla.

Jednoduchosť užívania, chuť

Keďže ide o doplnok výživy vo forme tabliet, chuť v tomto prípade nie je relevantná. Mimochodom tablety sú neutrálnej chuti. Čo sa však zdá byť maximálne nepraktické, je množstvo kapsúl dennej dávky – až 8 !

Animal Flex – cena

Cena balenia, ktoré pri odporúčanom dennom dávkovaní vydrží 44 dní, teda necelé 2 mesiace, sa hýbe v rozmedzí 40 – 54 eur (v závislosti od predajcu)  – je to pomerne široký interval v rámci e-shopov.

Vo všeobecnosti je však cena Animal Flex priemerná v porovnaní s podobnými doplnkami výživy.

Animal Flex recenzie

O tom, že Animal Flex je obľúbený produkt svedčí aj množstvo recenzií a hodnotení, ktoré je možné na webe nájsť. Len na Heureka.sk je ich aktuálne 237 s 92% odporúčaním.

Pozitívne recenzie zvyčajne spomínajú úľavu od bolesti kĺbov, aj chrbtice, zvládnutie vyššieho zaťaženia, zlepšenie hybnosti po operácii, zvládnutie bolestí počas, klimaktéria, zlepšenie pružnosti pleti …

Pri pohľade na negatívne recenzie, niekoľko zákazníkov hlási, že nepociťuje žiadnu úľavu od bolesti, alebo zlepšenie zdravia kĺbov, iní sa sťažujú na ťažkosti pri prehĺtaní, resp. množstvo tabliet v dennej dávke.

Stručný výber z hodnotení:

klbova vyziva animal flex recenzie a skusenosti

Animal Flex Universal – náš verdikt

Vo všeobecnosti sa zdá, že Animal Flex je účinným doplnkom výživy pre podporu zdravia kĺbov. Využíva tradične účinné zložky ako glukosamin, MSM a vitamín C, o ktorých je známe, že pomáhajú udržiavať zdravú chrupavku a znižujú zápal.

Dôsledky dlhodobého každodenného užívania niektorých bylinných zložiek, ako je kurkuma a zázvor, nie sú v súčasnosti známe, čo môže znamenať nepatrné riziko.

Zdroje:

https://www.medicalnewstoday.com/

https://www.arthritis.org/

Rate this post

Georgina Tašká

Rada cestujem, mám rada ľudí a život. A práve ten by sme si nemali nechať znepríjemňovať rôznymi pocitmi diskomfortu, ktoré pri trocha väčšej pozornosti, malej zmene životného štýlu a pomocou správnych doplnkov výživy vieme zdolať aj sami. A budú sa vám v tom snažiť pomôcť aj moje články.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *