Alavis Triple Blend extra silný pre ľudí – recenzie a skúsenosti

Ak máte viac ako 40 rokov a pociťujete bolestivú stuhnutosť a iritáciu v kĺboch, riešením už bude musieť byť niečo viac, ako len odpočinok, ľad a kompresný návlek. Na vine totiž môže byť trenie kosti o kosť.

Okrem bolesti a podráždenia, ktoré spôsobuje, môže vyvolať nadmernú zápalovú reakciu, ktorá má zas následok opuch, stuhnutosť a obmedzenú pohyblivosť.

klbova vyziva ALAVIS Maxima triple blend extra silný 700 g recenzia

Vyvážená strava, cvičenie s nízkym dopadom a vyvážený doplnok výživy však môžu pomôcť podporiť optimálne prostredie pre prirodzenú obnovu chrupavky, čo vám umožní bezpečne posilniť vaše kĺby a vrátiť sa k aktívnemu, rušnému životnému štýlu.

Tým vyváženým doplnkom výživy by podľa odporúčania výrobcu mohol byť aj ALAVIS Maxima triple blend extra silný pre ľudí. Teda humánny, pretože existuje aj vo verzii pre kone. Pozrime sa dnes teda na to, či je to naozaj tak.

Alavis Maxima Triple Blend Extra Strong je prémiový produkt starostlivosti o kĺby. Triple blend okrem štandardnej verzie obsahuje aj kolagén typu I a II. Odporúča sa pre športovcov, fyzicky pracujúcich, pre osoby, ktoré majú nadmerne zaťažené kĺby – napríklad obezitou a samozrejme pre starších a seniorov, ktorí už v kĺboch cítia vek. Cena je pomerne vysoká, treba však brať do úvahy fakt, že balenie vydrží až 5 mesiacov.

Kĺbová výživa Alavis Triple Blend extra silný pre ľudí - recenzia
 • Účinky
 • Zloženie
 • Jednoduchosť užívania, chuť
 • Cena
4.3

Celkové hodnotenie

Alavis Maxima Triple Blend Extra Strong je prémiový produkt starostlivosti o kĺby. Triple blend okrem štandardnej verzie obsahuje aj kolagén typu I a II. Odporúča sa pre športovcov, fyzicky pracujúcich, pre osoby, ktoré majú nadmerne zaťažené kĺby – napríklad obezitou a samozrejme pre starších a seniorov, ktorí už v kĺboch cítia vek. Cena je pomerne vysoká, treba však brať do úvahy fakt, že balenie vydrží až 5 mesiacov.

Výhody

 • vhodný takmer pre každého, kto trpí problémom s kĺbami
 • jedinečné zloženie
 • použité suroviny disponujú certifikáciou kvality a pôvodu
 • veľké balenie

Nevýhody

 • cena sa môže zdať na prvý pohľad vysoká
 • chuť nemusí vyhovovať každému, napriek pridanej aróme a sladidlu
 • nie je vhodný pre tehotné a kojace ženy, ako ani pre osoby užívajúce antikoagulanty

Účinky

Vo vnútri zdravého kĺbu chrupavka pokrýva povrchy kostí a tlmí ich proti nárazu, čo umožňuje kĺbu hladko sa ohýbať a niesť váhu bez akéhokoľvek kontaktu medzi samotnými kosťami.

Ako však starneme, poškodenie spôsobené starými športovými zraneniami sa môže spojiť s bežným opotrebovaním a toto ochranné tkanivo pomaly degraduje a nakoniec spôsobí, že kosti sa navzájom obrusujú, čo pociťujeme ako bolesť, iritáciu, zápal, opuch a stuhnutosť.

Alavis na kĺby pre ľudí môže pomôcť zvýšiť rozsah pohybu, znížiť bolesť pri artritíde, pomôcť pri hojení zranení a udržať celkové zdravie vašich kĺbov. Je to špeciálna zmes ingrediencií vytvorená na udržanie a podporu zdravých kĺbov.

Vedeli ste však, že tento doplnok je prospešný nielen pre kĺby, ale prospieva celkovému zdraviu:

 • môže znižovať zápal a riziko srdcových chorôb – glukozamín je aminocukor, ako aj základný stavebný blok molekúl zodpovedných za priťahovanie a zadržiavanie vody v chrupavke. Zistilo sa, že efektívne funguje v spojení s chondroitínom, aby pomáhal podporovať zadržiavanie vody v chrupavke, čo je nevyhnutné pre tlmenie nárazov vašich kĺbov. A hoci sa najčastejšie nachádza v doplnkoch na zdravie kĺbov, zistilo sa, že tiež podporuje zdravie srdca.
 • môže znížiť celkové riziko úmrtnosti – výskumníci vykonali prospektívnu kohortnú štúdiu na 77 719 dospelých vo veku 50–76 rokov, aby zhodnotili, či desaťročný priemerný príjem glukozamínu a chondroitínu súvisí s celkovou úmrtnosťou. Účastník bol klasifikovaný ako užívajúci kĺbovú výživu, ak uviedol, že počas predchádzajúceho desaťročného obdobia konzumoval doplnok aspoň raz týždenne počas viac ako jedného roka.

Zistili, že pravidelné užívanie glukozamínu a chondroitínu je spojené so štatisticky významným, o 17 percent nižším rizikom úmrtia. Vedci naznačili, že znížené riziko úmrtnosti môže byť spôsobené protizápalovými vlastnosťami zložiek.

 • môže zlepšiť trávenie a produkciu kolagénu – Kolagén, získaný zo spojivového tkaniva zvierat, pomáha telu pri obnove kolagénu, chrupavky a spojivového tkaniv v kĺboch. Vaše kĺby však nie sú jedinými časťami tela, ktoré profitujú z kolagénu.

Kolagén je proteín zodpovedný za poskytovanie štruktúry a vlhkosti vlasom, pokožke a nechtom. Úloha kolagénu v tele môže byť užitočná na zlepšenie hrúbky a rastu vlasov spolu so zachovaním vlhkosti pokožky.

Kolagén sa skladá aj z kyseliny glutámovej, aminokyseliny, ktorú telo premieňa na glutamín, ktorý posilňuje sliznicu žalúdka a čriev a zlepšuje trávenie.

Zloženie

Zloženie ALAVIS Maxima triple blend je nasledujúce: chondroitín sulfát, glukozamín sulfát, kolagénny hydrolyzát I., kolagénny hydrolyzát II., kyselina L-askorbová (vitamín C), metylsulfonylmetán (MSM).

A teraz si to rozmeňme na drobné:

 • chondroitín sulfát – je chemikália nachádzajúca sa v ľudskej a zvieracej chrupavke. Bežne sa užíva perorálne s glukosamínom, alebo inými zložkami na osteoartritídu. Chondroitín sulfát je jedným zo stavebných kameňov chrupavky. Pri artróze dochádza k rozpadu chrupavky v kĺboch. Užívanie chondroitín sulfátu môže spomaliť tento rozklad. Zvyčajne sa vyrába zo živočíšnych zdrojov, ako je žraločia a kravská chrupavka. Dá sa vyrobiť aj v laboratóriu.
 • glukozamín sulfát – je prírodný cukor, ktorý sa nachádza v tekutine a tkanivách a okolo nich, ktoré tlmia vaše kĺby. Toto tkanivo sa nazýva chrupavka. Glukosamín sa nachádza aj v pevnom obale mäkkýšov, z ktorého je aj najčastejšie získavaný, ako aj v prípade Alavisu. Látka však môže byť vyrobená aj v laboratóriu.
 • kolagénny hydrolyzát I z chrupaviek morských rýb – kolagén je komplexný proteín zložený z troch reťazcov aminokyselín, zatiaľ čo hydrolyzovaný kolagén je kolagén, ktorý sa rozkladá na malé proteínové reťazce nazývané kolagénové peptidy, ktoré sa skladajú z niekoľkých aminokyselín.

Kolagén typu I je kolagén fibrilárneho typu a s najväčšou pravdepodobnosťou najlepšie preskúmaný kolagén. Kolagén typu I je najrozšírenejším kolagénom a je kľúčovou štrukturálnou zložkou niekoľkých tkanív.

Nachádza sa takmer vo všetkých spojivových tkanivách a prevládajúcej zložke intersticiálnej membrány. Kolagénové mutácie typu I môžu hrať dôležitú úlohu pri celom rade chorôb, s osobitným zameraním na choroby kostí a spojivového tkaniva, najmä osteogenesis imperfecta a Ehlers-Danlosov syndróm.

 • kolagénny hydrolyzát II z chrupaviek rají – kolagén typu II je proteín, ktorý je súčasťou chrupaviek, kostí a iných typov spojivových tkanív. Môže pôsobiť tak, že donúti telo produkovať chemikálie, ktoré bojujú proti bolesti a opuchu. Ale toto nie je dokázané. Kolagén typu II sa používa pri osteoartróze a iných typoch bolesti kĺbov a svalov.
 • vitamín C – je dôležitým prispievateľom k tvorbe kolagénu v tele. Kolagén je veľmi dôležitý proteín, ktorý je nevyhnutný pri oprave a údržbe tkanív, ako aj pre dobré zdravie kostí a zubov. Nedostatok vitamínu C by preto mohol vážne ovplyvniť kĺby a okolité svaly v dôsledku inhibovanej produkcie kolagénu.
 • MSM ukázalo sa, že doplnky metylsulfonylmetánu, lepšie známeho ako MSM, znižujú zápal, bolesť kĺbov a bolesť svalov. Tento dôležitý zdroj síry sa prirodzene nachádza v živých organizmoch a dá sa syntetizovať v laboratóriu.

Alavis triple blend dávkovanie pre ľudi

Odporúčané dávkovanie je  ½ odmerky (2,25 g) denne rozmiešť v 200 ml vody najlepšie ráno, ale aj kedykoľvek počas dňa.

Jednoduchosť užívania, chuť

Užívanie je oproti doplnkom výživy, ktoré si hodíte len do úst ako cukrík, o trochu zdĺhavejšie. Odmerkou vymerať, rozmiešať vo vode a až potom užiť. Navyše ani chuť nie je veľmi príjemná, napriek pridanej aróme a sladidlu. Výrobca odporúča dochutiť citrónovou šťavou, džúsom, alebo konzumovať v jogurte – ale chuť nebude o nič lepšia : )Alavis pre ľudí – cena

Alavis triple blend extra silný pre ľudí aktuálne stojí na internete 48,49 eur a na niektorých stránkach aj výrazne viac. Je to pomerne vysoká cena, ktorú si nie každý môže dovoliť naraz vyplatiť, hoci na druhej strane, pri odporúčanom dávkovaní vydrží veľké 700 mg balenie až 5 mesiacov. Náš názor je, že menšie, mesačné, možno dvojmesačné balenia by boli pre mnoho zákazníkov dostupnejšie.

Alavis pre ľudí – recenzie a skúsenosti

Na najväčšom porovnávacom portáli Heureka.sk zatiaľ nie je veľa recenzií tohto produktu, avšak z existujúcich piatich získal 92%-né odporúčanie. Na stránkach online lekární je hodnotení podstatne viac a spokojnosť s účinkami výrobku je takmer 100 %.

Zákazníci hlásia tlmenie bolestí kĺbov, či už bedrových, ramenných, alebo kolenných, zlepšenie chôdze, zastavenie vypadávania vlasov, celkové zlepšenie kvality pokožky, nechtov, vlasov, omladenie pleti, aj lepšiu hybnosť kostry. Chuť je jediný atribút, ktorý nie je hodnotený 100% pozitívne.

Stručný výber z hodnotení:

klbova vyziva alavis skusenosti a recenzie

 

ALAVIS Maxima triple blend extra silný 700 g – náš verdikt

Jedinečné zloženie a účinky, overené skúsenosťami nedovolia nič iné, ako výrobok odporúčať. Napriek nie ideálnej chuti, aj nie veľmi priateľskej cene.

Zdroje:

https://www.adc.sk/

https://www.verywellhealth.com/

https://www.pharmedlimited.com/

Rate this post

Georgina Tašká

Rada cestujem, mám rada ľudí a život. A práve ten by sme si nemali nechať znepríjemňovať rôznymi pocitmi diskomfortu, ktoré pri trocha väčšej pozornosti, malej zmene životného štýlu a pomocou správnych doplnkov výživy vieme zdolať aj sami. A budú sa vám v tom snažiť pomôcť aj moje články.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *