Vitamíny proti stresu Stressfix – recenzia, naše skúsenosti

V skratke o Stressfixe:

 • unikátny doplnok výživy s prírodným zložením
 • pomôže s rýchlejším zaspatím a pri stresových situáciách
 • neobsahuje alergény
 • jedna kapsula obsahuje množstvo látok, ktoré nemusíte kupovať samostatne

Stres trápi väčšinu dospelých ľudí a bohužiaľ nedá sa mu úplne vyhnúť. To, že má na ľudské telo negatívny vplyv vie hádam každý. Existuje mnoho spôsobov ako sa proti stresu brániť. Jedným z nich je užívanie doplnkov výživy.

stressfix recenzia a skusenosti

My sme sa zamerali na Stressfix, ktorý podľa predajcu zmierňuej napätie a stres, pomáha k lepšiemu spánku,… Naozaj má tieto účinky? Na vlastnej koži sme to vyskúšali, tak čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Stressfix recenzia
 • Cena
 • Zloženie
 • Účinky
4.2

Celkové hodnotenie:

Stressfix má bohaté prírodné zloženie, ktoré napomáha k lepšiemu zvládaniu stresu a celkovej pohode. Nie je to liek na predpis, takže neočakávajte tie isté účinky. Neobsahuje alergény čo je skvelým pozitívom pre mnohých ľudí.

Výhody

 • Nemusíte kupovať každú látku samostatne
 • Neobsahuje žiadne alergény
 • Je vhodný takmer pre každého
 • Prírodné zloženie

Nevýhody

 • Vyššia cena
 • Nie každý človek pociťuje mieru účinkov rovnako

O produkte

Stressfix je prírodný doplnok výživy s unikátnym zložením, ktoré tvoria extrakty z 5 bylín. Cieľom tohto doplnku je pomôcť ľuďom zvládať lepšie stres a byť viac v kľude. Je schválený úradom verejného zdravotníctva SR a nezávislým laboratóriom.

Účinky

Hlavnou úlohou stressfixu je znížiť stres a nervozitu. Taktiež napomáha ku kvalitnejšiemu spánku. Práve kvalitný spánok má na psychiku človeka silný pozitívny vplyv. Taktiež slúži ako podpora pri psychických poruchách.

Zloženie

Jedna kapsula obsahuje tieto látky:

Extrakt z listu Medovky lekárskej

Túto bylinu pravdepodobne poznáte vo forme čaju. Ten sa zvykne piť večer, aby človek ľahšie zaspal a mal skvelý spánok. Okrem toho sa používa aj pri psychických poruchách, pri zvýšenom krvnom tlaku a búšení srdca. V tejto štúdii z roku 2008 sa zaoberali účinkami extraktu z tejto rastliny. Podľa výsledkov by extrakt mohol byť účinný ako liek pre ľudí s úzkosťami.

V tejto štúdii sa skúmali účinky medovky na 20 mladých ľudoch a cieľom bolo zistiť aký vplyv má na kognitívne funkcie a náladu. Pre meranie účinkov boli použité viaceré testovacie metódy. Výsledky naznačujú, že môže zlepšiť náladu a taktiež kognitívne funkcie.

medovka

Extrakt z kvetu Levandule lekárskej

Ďalšou zložkou kapsule stressfixu je extrakt z kvetu Levandule lekárskej. Táto rastlina je taktiež veľmi známa, jej vôňu možno poznáte z rôznych šampónov, mydiel či pien do kúpele. Okrem vône má blahodárne účinky na telo aj myseľ človeka. Jej účinky sú:

 • Zlepšuje kognitívne funkcie
 • Zmierňuje bolesť
 • Napomáha k lepšiemu spánku
 • Má upokojujúce účinky – podporuje zlepšenie nálady a zníženie stresu

levanduľa

Extrakt z koreňa Valeriány lekárskej

Valeriána lekárska je rastlina, ktorá sa pestuje v rôznych častiach sveta no pôvodom je z Ázie a Európy. Aké má účinky na naše telo?

 • Zmierňuje napätie – táto štúdia, ktorej sa zúčastnili 18 dobrovoľníci ukázala, že Valeriána lekárska dokáže zmierniť stres.
 • Napomáha k lepšiemu spánku
 • Napomáha k lepším kognitívnym funkciám
 • Má protizápalové a relaxačné účinky

Na účinky Valeriány lekárskej sa zamerali aj v tejto štúdii. Rozdelili účastníkov do troch skupín. Prvej skupine podávali Valeriánu, druhej kavu (Piper methysticum – nápoj pôvodom z tichomoria s pozitívnymi účinkami na psychiku) a tretia dostala placebo. Účastníci mali za úlohu vyriešiť matematické testy, ktoré v nich vyvolali stres a nervozitu. Následne sa každej skupine podávali jednotlivé látky. Jedine skupina, ktorá užila Valeriánu vykazovala zníženie hladiny kortizolu.

valeriána lekárska

Extrakt z listu Slncovky kalifornskej

Ďalšou rastlinou, ktorá dopĺňa stressfix je Slncovka kalifornská. Taktiež ako ostatné rastliny má pozitívny vplyv na zmiernenie nespavosti a zlepšenie nálady. V tejto štúdii sa potvrdilo, že Slncovka kalifornská spolu s ďalšími rastlinami môže zmierňovať symptómy úzkostnej poruchy.

slncovka kalifornská

Extrakt z listu Mučenky opletavej

Mučenka opletavá sa zvyčajne používa na podporu zdravia srdca a ciev. Je známa aj pod názvom krvácajúca mučenka. Slúži na zníženie úzkosti a stresu. Táto rastlina však ešte nie je veľmi skúmaná a neexistuje veľa štúdii, ktoré by jej účinky potvrdzovali.

Ostatné zložky:

 • Magnézium
 • Zinok
 • Železo
 • Vitamín B2, B6, B12, D3 a vitamín E

mučenka opletava

Pre koho je Stressfix určený

Vzhľadom na jeho bohaté prírodné zloženie je vhodný až na niekoľko výnimiek pre každého. Ale primárne je pre ľudí, ktorí:

 • Majú hektické obdobie plné stresu a napätia
 • Majú psychicky náročnú prácu
 • Trpia tetániou
 • Nevedia rýchlo zaspať alebo majú nekvalitný spánok
 • Majú úzkosť, paniku,…
 • Trpia depresiou

Pre koho Stressfix nie je určený? Pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčacie ženy.

Dávkovanie

Dávkovanie tohto doplnku výživy je viac-menej individuálne. Avšak denne je maximálna dávka 4 kapsule. Ak chcete napríklad rýchlejšie zaspať a mať lepší spánok, tak užite kapsule vo večerných hodinách. Ak máte depresie a chcete sa cítiť lepšie počas celého dňa, užívajte postupne od rána do večera po 1 kapsule. Ak vás čaká nejaká stresová situácia, napr. pracovný pohovor, tak užite kapsule cca hodinu pred ním.

Koľko kapsúl denne užívať? Podľa predajcu je dobré začať s nižšou dávkou a odsledovať si ako na vás reaguje. Takže prvý deň môžete začať 1 – 2 kapsulami. Ak pocítie účinky tak zvyšovať dávku nebude pravdepodobne potrebné. Ak ale účinky veľmi nepocítite, dávku postupne zvyšujete avšak ako je vyššie spomenuté na max 4 kapsule denne.

stressfix skusenosti

Moje skúsenosti

Kapsule som užíval 4 dni v dávke 3 kapsule denne a to vo večerných hodinách. To z dôvodu lepšieho spánku a hlavne rýchlejšie zaspatia, čo bol už dlhšiu dobu môj problém. Už v prvý večer po užití som pocítil zvýšený nárast únavy a príjemný pocit uvolnenia. Zaspal som do cca 10 minút od uloženia do postele.

Stressfix som vyskúšal aj počas dňa keď som bol v práci počas stresovej situácie. Užil som 4 kapsule a zhruba sa 30 – 45 minút som začal byť uvolnený a pociťoval som únavu. Takže môžem potvrdiť, že účinky, ktoré uvádza predajca to naozaj má. Samozrejme treba počítať s tým, že to nie sú tabletky na predpis. Takže netreba očakávať silné účinky ako pri nich.

Skúsenosti užívateľov

Zamerali sme sa najmä na skúsenosti užívateľov na nezávislých portáloch. Nenašli sme toho veľa ale väčšinou to boli pozitívne reakcie na tento doplnok výživy. Našli sa aj ľudia, ktorí účinky veľmi nepociťovali.

stressfix skusenosti užívateľov

Zdroj: https://diskusneforum.sk/tema/stressfix

 

Tipy na zvládanie stresu

Ako zvládať stres bez ohľadu na to, či beriete doplnky výživy prípadne lieky na predpis? V nasledujúcich riadkoch pre vás máme niekoľko užitočných tipov.

 1. Pravidelná fyzická aktivita – bolo vykonaných mnoho štúdii, ktoré potvrdzujú, že pravidelná fyzická aktivita má pozitívny vplyv na náladu človeka. Nemusíte nutne chodiť 5 krát do týždňa do posilňovne, aj polhodinová prechádzka 3 krát do týždňa vie človeku zlepšiť náladu. Ideálne ak je to za slnečného počasia, ktoré človeku prirodzene zlepšuje náladu.
 2. Relaxačné aktivity – masáže, wellness pobyt a pod. pri týchto aktivitách človek dokáže vypnúť a dokonale sa zrelaxovať. Preto ak chcete zmierniť stres zaraďte do svojho života tieto aktivity. Pozor! Pre niekoho môže byť relaxačná aktivita aj prechádzka v prírode. Každý je iný a preto musíte sami zvážiť čo je pre vás vhodnejšie.
 3. Kvalitný spánok – zamerajte sa na skvalitnenie vášho spánku, pretože na psychiku má veľký vplyv. Odporúčame si naštudovať cyrkadiánny kód, čo vám môže pomôcť pochopiť ako funguje vaše telo a ako zvýšiť kvalitu vášho spánku.

Záverečné hodnotenie

Stressfix má prírodné zloženie, nemá alergény a je vhodný takmer pre každého, čo je veľké pozitívum tohto doplnku výživy. Samozrejme je voľne predajný, a preto neočakávajte účinky ako od liekov na predpis. Podľa mojich skúseností, má tie účinky, ktoré uvádza predajca. Teda okrem ceny, ktorá nie je najnižšia nemám čo vytknúť.

4.7/5 - (3 votes)

Redakcia Fitvyber.sk

Veríme, že každý človek môže dosiahnuť to čo chce. To čo chceme my je pomáhať rozhodnúť sa nad kúpou produktu z kategórie zdravie a cvičenie. Taktiež prinášame našim čitateľom informácie, ktoré im môžu pomôcť schudnúť, zaspať, zlepšiť imunitu,.... Sme tu pre vás.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *